Oszczędzaj zwiedzając Poznań

Dzięki Poznańskiej Karcie Turystycznej możesz zwiedzać atrakcje stolicy Wielkopolski oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Jest to najtańszy i najlepszy sposób na to, aby poznać uroki Poznania i jego okolic. Karta oferuje zniżki na rozrywki związane z kulturą, rekreacją czy gastronomią.

Dzięki karcie zwiedzanie Poznania jest tańsze - grafika artykułu
Dzięki karcie zwiedzanie Poznania jest tańsze

- To już 7. edycja karty i naszym zdaniem jest ona najlepsza w historii - mówi Jan Mazurczak, szef Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. - W poprzednim roku mieliśmy 100 partnerów, dziś ta liczba wzrosła do 120. Karta proponuje większą gamę zróżnicowanych usług niż jej wcześniejsze edycje.

Poznańską Kartę Turystyczną można nabyć w trzech wersjach: jedno-, dwu- i trzydniowej.  Klient może zakupić ją w opcji normalnej bądź ulgowej, a od jego wyboru będzie zależało, czy w skład karty będą wchodziły bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

- Dzięki karcie turyści otrzymują atrakcyjne narzędzie do planowania pobytu w stolicy Wielkopolski, a przede wszystkim zaoszczędzają czas i pieniądze - mówi Marta Stawiszyńska, kierowniczka projektu.

Karta wydana przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną pozwala na bezpłatne wejście do m.in. Muzeum Etnograficznego, Muzeum Archidiecezjalnego, Muzeum Powstania Wielkopolskiego czy Muzeum Armii Poznań. Co więcej, jej posiadacze mają możliwość otrzymania atrakcyjnych zniżek na zwiedzanie Fortu III czy Bramy Poznania ICHOT.

Nabycie karty turystycznej to także szansa na zaznanie relaksu czy rozrywki przy niższym niż zawsze koszcie. Dzięki rabatom przez nią oferowanym można odpocząć od codziennego zgiełku i pośpiechu w grocie solnej czy poczuć ducha rywalizacji wspinając się w Climbing Spot bądź konfrontując się z przyjaciółmi podczas potyczek w kręgle. Karta turystyczna to także zniżki na niesamowitą przejażdżkę kolejką górską nad Jeziorem Maltańskim lub możliwość spędzania aktywnego czasu w Jump Arenie.

- W porównaniu do poprzedniego roku poszerzyliśmy swoją ofertę rekreacyjno-sportową. - mówi Marta Stawiszyńska. - Staraliśmy się, aby atrakcje, które dopiero co powstały, również były partnerami nowej edycji naszego projektu.

Po aktywnym zwiedzaniu stolicy Wielkopolski każdego z podróżników może dopaść głód. Poznańska Karta Turystyczna również w tej kwestii proponuje atrakcyjne rabaty. Używając jej można taniej zjeść rogala świętomarcińskiego w Cafe Misja, wypić lampkę wina w restauracji Fusion czy spróbować orientalnych wyrobów w restauracji Matii Sushii.

Nowa Poznańska Karta Turystyczna pojawiła się już w sprzedaży. Można ją kupić we wszystkich punktach informacji turystycznej, tj. na Starym Rynku, na Ławicy, a także na dworcu PKP. Można ją nabyć również na Termach Maltańskich i w hotelach włączających się w akcje PLOT-u, m.in. w hotelu Mercure. Jej cena jest uzależniona od kilku czynników, a najtańszą jej wersję można kupić już za 30 zł.  

- Spośród kart turystycznych dostępnych w Polsce ta poznańska jest najtańsza. W Warszawie podobna karta, mimo tego, że oferuje mniej wejść bezpłatnych, kosztuje 219 zł - podsumowuje Jan Mazurczak.

Więcej informacji, a także warunki korzystania z Poznańskiej Karty Turystycznej dostępne są na:  http://poznan.travel/pl/r/poznanska-karta-turystyczna/poznanska-karta-turystyczna-od-a-z.

Dominik Jagiełło/biuro prasowe

sieci społecznościowe