Piątkowy mecz - zmiany w organizacji ruchu

W piątek (9 sierpnia) o godzinie 20.30 na Stadionie Miejskim Lech Poznań zagra ze Śląskiem Wrocław. By kibice mogli łatwiej dotrzeć na stadion, a pasażerowie - podróżować w komfortowych warunkach, zmieni się organizacja ruchu i rozkłady jazdy na wybranych liniach.

Na liniach, których trasa przebiega w pobliżu stadionu, autobusy zostaną wymienione na bardziej pojemne
Na liniach, których trasa przebiega w pobliżu stadionu, autobusy zostaną wymienione na bardziej pojemne

Przed meczem na liniach nr 150, 163 i 191 jeździć będą bardziej pojemne autobusy, a dla tramwajów nr 1, 6, 13, 15 przewidziano dodatkowe kursy. Po meczu te same linie tramwajowe zostaną wzmocnione dodatkowym taborem; a autobusy - bardziej pojemnym taborem.

Uwaga: bilet lub karnet na mecz nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM.

Zmiany czekają też kierowców. Przed rozpoczęciem meczu (o 20:30) i w jego trakcie, wyłączone z ruchu będą: ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej, ul. Ptasia na odcinku od parkingu "POL-HOL" do ul. Wałbrzyskiej oraz ul. Węgorka, ul. Świerzawska od strony ul. Bułgarskiej oraz od strony ul. Marcelińskiej na odcinku za wjazdem na osiedle i pas do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od centrum) w ul. Jugosłowiańską.

Pod koniec meczu i na czas rozejścia się publiczności, wyłączone z ruchu będą: dwa pasy do skrętu w lewo z ul. Grunwaldzkiej (od strony Junikowa) w ul. Bułgarską, ul. Bułgarska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Marcelińskiej (w obu kierunkach), ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Bułgarskiej oraz od ul. Jawornickiej do ul. Jugosłowiańskiej, ul. Jugosłowiańska na odcinku od ul. Taczanowskiego do ul. Grunwaldzkiej oraz wjazdy w ul. Grunwaldzką z ulic: Conrada Drzewieckiego, Marszałkowskiej, Cześnikowskiej, Bolkowickiej i Babimojskiej.

Ponadto obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Ptasiej i Wałbrzyskiej oraz zakaz wjazdu w zatokę na ul. Jugosłowiańskiej przy ul. Grunwaldzkiej (z wyjątkiem służb upoważnionych).

AW