Pół wieku razem - złote gody w UMP

"Spośród wszystkich moich obowiązków ten uważam za najprzyjemniejszy" - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wręczając 30 parom medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Pół wieku razem - złote gody w UMP
Pół wieku razem - złote gody w UMP

Odznaczenia te otrzymują osoby, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. W poniedziałek w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania w ten wyjątkowy sposób zostało uhonorowanych 30 małżeństw. 

- Młoda para, która przysięga sobie wierność i deklaruje, że będzie się wspierać przez całe życie to piękny widok. Jednak dla mnie bardziej zachwycające jest spotkać ludzi, którzy tak jak państwo, przeżyli ze sobą wiele wspólnych lat w miłości i wzajemnym szacunku. Życzę zdrowia i dalszych dziesięcioleci razem - zwrócił się do jubilatów prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i dodał: - Chcę państwu także z całego serca podziękować. Jesteście wzorem nie tylko dla swoich rodzin, ale również dla wszystkich poznaniaków.

Jak na jubileusz przystało nie mogło zabraknąć Marszu Mendelssohna, tortu weselnego i toastów. Oprócz odznaczenia każda z uhonorowanych par otrzymała także list gratulacyjny i kwiaty. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznaje Prezydent RP na wniosek.

JZ