Półkolonie miejskie w czasie wakacji [AKTUALIZACJA]

Po raz kolejny prawie 2 tysiące dzieci będzie mogło wziąć udział w półkoloniach organizowanych w poznańskich podstawówkach. Miasto przeznaczyło na to blisko milion zł. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji.

Po raz kolejny prawie 2 tysiące dzieci będzie mogło wziąć udział w półkoloniach organizowanych w poznańskich podstawówkach
Po raz kolejny prawie 2 tysiące dzieci będzie mogło wziąć udział w półkoloniach organizowanych w poznańskich podstawówkach

AKTUALIZACJA 12.06.2019

Do organizacji szkół zgłosiło się 56 szkół, w których odbędą się 73 turnusy.

_______________________________________________________________

- W zeszłym roku po raz pierwszy Miasto zaproponowało rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim spełniło oczekiwania najmłodszych. Podczas nadchodzących wakacji, po raz kolejny, wspólnie ze szkołami, postanowiliśmy zorganizować uczniom czas wolny - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Warte podkreślenia jest, że półkolonie odbywają się w szkołach, do których dzieci uczęszczają w ciągu roku, a więc w większości znajdujących się blisko miejsca zamieszkania.

Półkolonie to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III, których rodzice mieszkają w Poznaniu i tutaj rozliczają podatki. Przy zapisach wymagane będzie oświadczenie obojga rodziców o spełnieniu tych wymagań.

Każde dziecko można zapisać na jeden turnus. Koszt pobytu na półkolonii to 440 zł. Większość jednak pokryje Miasto, a rodzice zapłacą tylko 100 zł. Na organizację półkolonii w poznańskich podstawówkach miasto zarezerwowało w tym roku prawie milion zł.

- W ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni, przewidujemy opiekę wykwalifikowanych opiekunów przez 8 godzin dziennie. W tym czasie miasto zapewni najmłodszym moc atrakcji - wyjaśnia Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. - Oferta półkolonii obejmuje również wyżywienie w postaci dwóch posiłków - śniadań oraz obiadów.

W niektórych szkołach zapisy na półkolonie już ruszyły, w innych rozpoczną się w najbliższych dniach. Rekrutacje prowadzone są bezpośrednio przez szkoły podstawowe, a o przyjęciu na miejskie półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń. W półkoloniach mogą wziąć udział również dzieci z niepełnosprawnościami.

RB

Załączniki