Pomnik Smolenia - ruszają konsultacje

Pomnik Bohdana Smolenia ma stanąć na skwerze położonym u zbiegu ulic Strzałowej i Rybaki. Od 3 sierpnia poznaniacy i poznanianki mogą wyrazić swoje opinie o jego formie i lokalizacji - ruszają konsultacje społeczne.

Projekt: Bohdan Smoleń siedzący na krześle przy niewielkim stoliku, zamyślony. Prawy łokieć opiera na stole i dłonią dotyka brody, lewa dłoń na oparciu krzesła. Naprzeciw drugie, puste krzesło
Swoją opinię będzie też można wyrazić podczas dyskusji publicznej online, która odbędzie się w środę, 12 sierpnia

Konsultacje rozpoczną się 3 sierpnia, a zakończą - 24 sierpnia. W tym czasie będzie można składać wszystkie uwagi i propozycje związane z projektem pomnika. Wystarczy wysłać je na adres: pomniki@um.poznan.pl

Swoją opinię będzie też można wyrazić podczas dyskusji publicznej online, która odbędzie się w środę, 12 sierpnia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17 i będzie prowadzone za pomocą aplikacji ZOOM, pod adresem https://zoom.us/j/94984491110 (Meeting ID: 949 8449 1110).

Należy dołączyć do spotkania na kilka minut przed godziną jego rozpoczęcia.

https://www.youtube.com/watch?v=xSGzb0mZlrI&feature=youtu.be

Pomnik ma zostać stworzony według projektu pt. "Aaa tam cicho być", jego autorem jest Piotr Socha - zwycięzca konkursu zorganizowanego dla studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Bohdan Smoleń wspólnie z Zenonem Laskowikiem tworzył kabaret "Tey", który w latach 70. i 80. gromadził na swoich występach tłumy fanów. Zajmował się też działalnością społeczną - założył fundację "Stworzenia Pana Smolenia", zajmującą się hipoterapią dla dzieci. W 2009 roku odebrał Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Zmarł w grudniu 2016 roku.

Więcej informacji na temat konsultacji społecznych dotyczących pomnika: poznan.pl/konsultujemy

AW