Porozmawiają o trendach w IT. Ruszyły zapisy na Pozitive Technologies

Już 19 listopada odbędzie się druga edycja konferencji Pozitive Technologies. W tym roku na uczestników czekać będą prelekcje ponad 40 specjalistów z branży IT, podzielone na 4 ścieżki tematyczne. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na: pozitive.tech. Głównym organizatorem konferencji jest Miasto Poznań.

Grafika. Biały napis na zielonym tle: Pozitive Technologies 19.11.2020, online. - grafika artykułu
Pozitive Technologies 2020.

Pozitive Technologies to jednodniowe wydarzenie przyciągające specjalistów i firmy z sektora IT. Jego celem jest integracja lokalnych środowisk skupionych wokół nowych technologii i promocja Poznania jako silnego ośrodka technologicznego na mapie Polski. W tym roku wydarzenie odbędzie się w całości online. Każdy uczestnik otrzyma unikalny dostęp do nowoczesnej platformy eventowej, na której będzie mógł śledzić wystąpienia na scenie głównej i wziąć udział w praktycznych wykładach prowadzonych w ramach 4 ścieżek tematycznych.

- Nowa rzeczywistość stworzyła przed nami szansę zwiększenia zasięgu Pozitive Technologies. Rok temu kilkaset osób uczestniczyło w 1. edycji konferencji, zorganizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku spotkamy się w sieci, dzięki czemu mogą do nas dołączyć specjaliści nie tylko z całego kraju, ale także z zagranicy. To unikalna szansa na prezentację możliwości rozwoju zawodowego w sektorze IT w naszym regionie oraz zainteresowanie nim wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów, poszukiwanych przez firmy technologiczne - mówi Katarzyna Sobocińska, zastępczyni dyrektora w Biurze Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania. 

W tym roku, w celu podkreślenia miejsca powstania idei konferencji, każdej z 4 ścieżek tematycznych nadano tytuł inspirowany nazwami poznańskich dzielnic. W sekcji Security - "GrunSec" - omówione zostaną najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa sieci, danych i aplikacji. To okazja, by poznać najnowsze narzędzia i sposoby ochrony przed wirtualnymi zagrożeniami. W ramach ścieżki dedykowanej obszarowi Full Stack - "Jeżyce++" - uczestnicy poznają najnowsze trendy w Java i Java Script i praktyczne wskazówki dotyczące pracy z bibliotekami i wzorcami projektowymi. Ścieżka "PiątkOps", adresowana jest do inżynierów DevOps, natomiast w sekcji WilData omówione zostaną najnowsze trendy i rozwiązania w obszarach Big Data, Machine Learning i Artificial Intelligence. 

Poznań stawia na technologie

Nie bez przyczyny Miasto Poznań inwestuje w integrację i rozwój specjalistów IT. W stolicy Wielkopolski pracuje około 22 400 programistów, a 6 100 osób studiuje na poznańskich uczelniach kierunki związane z IT. O atrakcyjności Poznania świadczą wysokie miejsca w prestiżowych rankingach. Miasto zajęło 2. miejsce w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych dla biznesu polskich miast przygotowanym przez magazyn "Forbes", 8. miejsce w kategorii "Growth Clusters" w europejskim rankingu miast technologicznych "EMEA Tech Cities" opublikowanym przez CBRE oraz 3. Miejsce w rankingu najbardziej przyjaznych biznesowi miast średniej wielkości w Europie, opracowanym przez magazyn fDi (Financial Times Group).

Głównym organizatorem Pozitive Technologies 2020 jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów. Partnerami konferencji, aktywnie uczestniczącymi w organizacji wydarzenia, są firmy sektora IT, działające w Poznaniu: Capgemini, Egnyte, GSK, Sonalake, Sollers Consulting.  

BOI

sieci społecznościowe