Powalczą o Puchar Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie

Do stolicy Wielkopolski przyjadą najlepsi kajakarze globu. Zmagania o Puchar Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie rozpoczną się w najbliższy czwartek, 26 maja, na poznańskiej Malcie. Podczas 4 dni regat niemal 900 zawodników powalczy o 157 medali w 26 konkurencjach.

Zdjęcie przedstawia uczestników konferencji prasowej nad Jeziorem Maltańskim. - grafika artykułu
Do stolicy Wielkopolski przyjadą najlepsi kajakarze globu

- Cieszę się, że kolejna duża, międzynarodowa impreza w kajakarstwie rozgrywana będzie na Jeziorze Maltańskim. Nasz tor regatowy jest bardzo ceniony na świecie zarówno za położenie, jak i funkcjonalność. To nasza sportowa wizytówka. Chcemy jednak, żeby był jeszcze lepszy i dlatego nie przestajemy w ten obiekt inwestować - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Zachęcam poznaniaków do obejrzenia kajakowych sprintów, bo to świetna okazja zobaczyć w akcji medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy - dodaje.

W zmaganiach wezmą udział reprezentanci ponad 40 państw, m.in.: Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Chile, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Egiptu, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Gwatemali, Hiszpanii, Holandii, Indii, Iranu, Irlandii, Izraela, Japonii, Kanady, Korei, Kuby, Litwy, Łotwy, Macedonii, Niemiec, Nowej Zelandii, Portugalii, RPA, Rumunii, Serbii, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Polski.

- Wszystko mamy już dopięte na ostatni guzik, choć nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego zainteresowania kajakowego świata. Przyjadą do nas przedstawiciele 47 państw, to naprawdę imponująca liczba. Oby tylko dopisała nam pogoda i oczywiście kibice, bo najwyższy światowy poziom regat jest gwarantowany - mówi Ireneusz Pracharczyk, dyrektor generalny kajakowego Pucharu Świata w Poznaniu.

Zawody rozpoczynają się w czwartek 26 maja - pierwszy start zaplanowano na godz. 9.00. Już w 4 wyścigu (godz. 9.18) wystartują w przedbiegu K4 500m Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. Przypomnijmy, że nasze dziewczyny zwyciężyły w I tegorocznym Pucharze Świata w Racicach.

6 medali dla Polskich osad w I Pucharze Świata w Racicach

Podczas Pucharu Świata, który w miniony weekend (20-22 maja) odbył się w czeskich Racicach polscy zawodnicy zdobyli 6 medali (2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe).

W olimpijskiej konkurencji K4 500m po złoto sięgnęły poznanianka Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. Podopieczne trenera Tomasza Kryka wywalczyły jeszcze 3 medale. W olimpijskich konkurencjach złoto w K2 500m zdobyły Karolina Naja, Anna Puławska. Po srebro w K1 200m popłynęła Dominika Putto. Ze srebrem do Polski wróci też Justyna Iskrzycka (K1 1000m).

Brązowe medale w nieolimpijskich konkurencjach kanadyjkowych wywalczyli podopieczni trenera Marka Plocha, to poznaniacy: Katarzyna Szperkiewicz (była trzecia w C1 500m) oraz duet Dominik Nowacki/Łukasz Witkowski (w C2 1000 metrów).

Zumba z Organic Fitness podczas Pucharu Świata w kajakarstwie

W sobotę, 28 maja trybunami poznańskiej Malty zawładną amatorzy Zumby. O godz. 13.45 wszyscy chętni będą mieli zapewnioną godzinę fitnessu na świeżym powietrzu. Zajęcia poprowadzi profesjonalna kadra instruktorów z wielkopolskiej sieci Organic Fitness.

Zumba to dynamiczny, ekscytujący i skuteczny program fitness, który jest połączeniem tańca, aerobiku i treningu wytrzymałościowego. Pozwala na spalanie dużej liczby kalorii i wspaniałą zabawę, a co najważniejsze jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy stopnia zaawansowania.

Puchar Świata będzie można śledzić na żywo na Facebooku. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej. Program minutowy można znaleźć tutaj.  

WS/ AJ

sieci społecznościowe