Poznań Motor Show 2019

Cztery salony: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy i ciężarowy, dziesiątki premier światowych marek i setki pasjonatów motoryzacji - to wszystko czeka na poznaniaków podczas tegorocznego Poznań Motor Show.

Podczas ubiegłorocznego Poznań Motor Show zaprezentowano wiele premier - grafika artykułu
Podczas ubiegłorocznego Poznań Motor Show zaprezentowano wiele premier

Targi rozpoczną się w czwartek, 28 marca i potrwają do niedzieli (31 marca).

- To wyjątkowe wydarzenie dedykowane zarówno pasjonatom, jak i całym rodzinom, które na Międzynarodowych Targach Poznańskich mogą spędzić weekend w motoryzacyjnej atmosferze - mówi Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów Poznań Motor Show. - Od lat z partnerami prezentujemy zwiedzającym premierowe pojazdy, samochody koncepcyjne, najpiękniejsze motocykle czy też najnowsze kampery i przyczepy kempingowe.

W tym roku na gości targów czeka nowość: Salon Detailingowy - pierwsze oficjalne wydarzenie tego typu w Polsce. W pawilonie 5A będzie można dowiedzieć się wszystkiego o sztuce pielęgnacji pojazdów. Salon będzie stałym elementem programu Poznań Motor Show.

Przyszłość motoryzacji

Ważną częścią targów będzie Kongres Move - Mobility & Vehicles, który w tym roku skupi się na elektromobilności. To forum ekspertów: weźmie w nim udział 1000 uczestników, 100 prelegentów i 20 wystawców w ramach strefy expo. Kongres podzielony będzie na 5 ścieżek tematycznych: "energetyka i ładowanie", "transport jako usługa", "nowe modele biznesowe", "smart city" i "innowacje". Do udziału zaproszeni zostali liderzy branży, międzynarodowi eksperci i praktycy rynku oraz przedstawiciele administracji.

Z myślą o tych, którzy poszukują zamiennika dla benzyny czy diesla, Grupa MTP zorganizuje wraz z Koalicją Na Rzecz Autogazu targi paliw alternatywnych: Alternative Fuels Technology, które odbędą się w tym samym czasie, co Poznań Motor Show i skupią się przede wszystkim na LPG, CNG, LNG i wodorze.

Nie tylko cztery kółka

Podczas targów odbędą się VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, podczas których pasjonaci tego zawodu będą rywalizowali o nagrody. Po raz odbędzie się też Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w którym wezmą udział uczniowie szkół zawodowych oraz techników o profilu samochodowym.

Nie zabraknie też widowiska: w tym roku goście targów będą mogli podziwiać wyczyny profesjonalistów na Międzynarodowych zawodach stunt ridingu, czyli freestylu motocyklowego - II Stunt Wars Poland. To sportowe zmagania na najwyższym poziomie połączone z ekstremalnym widowiskiem.

Atrakcją dla najmłodszych będzie Motor Show Truck - czyli miejsce dla miłośników samochodów wagi ciężkiej. To jedyne miejsce w Polsce, w którym osoby niezwiązane z branżą transportową i ciężarową mają okazję podziwiać tuningowane ciężarówki.

Po raz piąty zorganizowana zostanie strefa kobiet przygotowana przez Speed Ladies. W tym roku poza spotkaniami odbędzie się tam pokaz mody, w którym miejsce modelek zastąpią motocyklistki.

Podczas targów odbędzie się również 9. edycja zlotu camperowego, na której zjawi się aż 85 załóg. Goście będą mogli obejrzeć pojazdy, poznać najdrobniejsze szczegóły ich wnętrz, a przede wszystkim porozmawiać z podróżnikami na temat tego rodzaju podróży.

Już po raz drugi podczas Poznań Motor Show zostanie zorganizowana Strefa Videoblogerów Motoryzacyjnych. W sobotę i niedzielę w pawilonie nr 6 na gości będą czekać m.in.: Gosia Rdest, Mateusz Borowski, Lolek Motopasje czy Motosynteza. Temat przewodni dyskusji brzmi: "Eco: hot or not".

Dziesiątki premier

Na Poznań Motor Show po raz pierwszy w Polsce zostaną pokazane nowe modele samochodów światowych koncernów. Goście targów zobaczą polskie premiery nowych modeli Škody Scala oraz Skody Kamiq. Podczas targów zaprezentowane zostaną też modele koncepcyjne: Vision X i Vision E. Zadebiutuje BMW serii 8 Cabrio oraz flagowa limuzyna marki - BMW serii 7 - w nowej odsłonie.

Atrakcją ekspozycji Nissana będzie ekstremalny Leaf Nismo RC, a Mercedes-Benz Polska zaprezentuje nowości, które świętowały swoje światowe debiuty podczas salonu w Genewie - CLA Shooting Brake, AMG GLE 53 4Matic+ oraz GLC. Hyundai pokaże modele: Nexo, Kona Electric oraz Ioniq. Polską premierę na targach Motor Show w Poznaniu będzie świętować też nowa Mazda 3 w nadwoziu sedan.

Bilety i dojazd

Poznań Motor Show 2019 odbywać się będzie w pawilonach 1, 2, 3, 3A, 4, 5, 5A, 5G, 6, 7A, 8, 8A, 15.0, a także na terenie otwartym.

Ceny biletów na Motor Show wahają się od 25 zł (przedsprzedaż na niedzielę) do 500 zł (w przedsprzedaży na czwartkowy Press Day). Dzieci do lat 3 - wstęp bezpłatny. Bilet jednorazowy z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny - 15 zł /os. Takie bilety będą sprzedawane tylko w wejściach: w Holu Północnym (World Trade Center, wejście od ul. Bukowskiej), w Pawilonie 3A (róg Bukowskiej/Roosevelta, wejście naprzeciwko Bałtyku) i w Holu Południowym (ul. Głogowska 16, wejście po dawnej restauracji McDonald's).

Uwaga: Międzynarodowe Targi Poznańskie umożliwiają osobom odwiedzającym Poznań Motor Show darmowy przejazd komunikacją miejską ZTM podczas trwania targów. Mogą z niego skorzystać osoby, które kupiły bilety w przedsprzedaży: online za pomocą portalów: Bilety.mtp.pl, Tixer.pl, Ticketmaster oraz w Empiku, kioskach i salonikach Ruchu.

Aby dojechać na targi za darmo, należy mieć przy sobie wydrukowany bilet na Poznań Motor Show, ważny na ten dzień, w którym korzysta się z transportu publicznego.

AW

sieci społecznościowe