POZNAŃ NA TARGACH INWESTYCYJNYCH W CANNES

Możliwości inwestowania nad Maltą, inwestycje hotelowe i biurowe w Poznaniu, duże centra wielofunkcyjne w centrum miasta i zakłady produkcyjne HT (wysokiej technologiii przetwarzania) - wzbudzały największe zainteresowanie potencjalnych inwestorów odwiedzających poznańskie stoisko na Targach Inwestycyjnych w Cannes.
Podczas czterodniowych Targów (od 14 do 17 marca br.) przedstawiciele Miasta, Michał Parysek - członek Zarządu Miasta i Janusz Krysiak - wicedyrektor Biura Promocji Gospodarczej Miasta, spotkali się z 15 inwestorami i udzielili około osiemdziesięciu informacji związanych z możliwością inwestowania w Poznaniu.
Poznań prezentował przede wszystkim tereny przewidziane pod rekreację, sport i wypoczynek: okolice jeziora Malta, tereny w pobliżu hotelu Poznań, możliwości inwestowania w Poznaniu w zakresie projektów związanych z rekreacją i rozrywką: tereny koło stadionu Lecha Poznań, tereny przy Drodze Dębińskiej, propozycje lokalizacyjne pod budowę hoteli oraz tereny przewidziane pod aktywizację gospodarczą. Zwiedzający targi inwestycyjne w Cannes mogli także obejrzeć film o Poznaniu i jego profil na slajdach
Oprócz Poznania, w tak zwanej "polskiej uliczce", swoje propozycje inwestowania na wydzielonych osobnych stanowiskach prezentowały: Białystok, Kraków, Łódź, Warszawa Centrum i Wrocław. Zdaniem przedstawicieli Miasta, którzy reprezentowali Poznań na Targach, spośród polskich wystawców, nasze miasto wzbudzało największe zainteresowanie a odwiedzający poznańskie stoisko inwestorzy zapewniali, że uzyskiwane informacje są interesujące i wyczerpujące.
Targi Inwestycyjne w Cannes należą do największych targów inwestycyjnych w Europie i do jednych z największych na świecie. Na marcowych targach MIPIM w Cannes prezentuje się kilkanaście tysięcy wystawców.