Poznań powalczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

W czerwcu po raz drugi rowerzyści z Poznania będą rywalizować z cyklistami z innych miast o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W zeszłym roku uczestnicy akcji w całej Polsce przejechali rekordowe 7 milionów kilometrów. Do 21 maja można jeszcze wziąć udział w oficjalnym treningu.

Plakat - grafika artykułu
Przez cały czerwiec będzie można rywalizować o puchar Rowerowej Stolicy Polski

Akcja ma motywować mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Zasady są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast "kręci kilometry".

Aplikacja działa na terenie całego świata. Zlicza przejechane kilometry, na podstawie których wyłonieni zostaną zwycięzcy rywalizacji. Bez względu na to, w jakim miejscu na świecie aktualnie się znajdujemy, możemy zbierać cenne punkty dla wybranych przez nas miasta i drużyny. Daje ona także dostęp do historii treningów, informacji o spalonych kaloriach czy prognozy pogody. Co więcej, pozwala na zbieranie specjalnych odznak oraz korzystanie ze zniżek u partnerów akcji. Natomiast poszczególne miejscowości mogą dzięki aplikacji tworzyć gry miejskie dla mieszkańców oraz informować o lokalnych wydarzeniach.

Wśród innych funkcji aplikacji wymienić można tracker znajomych, dostęp do dodatkowych statystyk czy możliwość kontynuacji przerwanych treningów. Aplikacja ma również wersję anglojęzyczną oraz możliwość importu treningów z urządzeń Garmin.

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się w sklepie Play, a dla systemu IOS znajduje się w sklepie Apple.

Rywalizacja

Do 21 maja można wziąć udział w treningu. Każdy kto będzie w nim uczestniczył automatycznie bierze udział w czerwcowej rywalizacji bez konieczności dodatkowych zapisów. Od 1 do 30 czerwca toczyć się będzie zasadnicza część konkursu. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 54 miasta. To, które wygra rywalizację otrzyma przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. W zeszłym roku dokonała tego Nowa Sól, która w tym roku nie będzie już rywalizować.

RB

sieci społecznościowe