Poznań rozświetlony przed Bożym Narodzeniem

Tłumy poznaniaków i turystów przyszło w sobotę na Stary Rynek, by po godzinie 17 obejrzeć rozświetlenie choinki przed Ratuszem. Iluminację włączył Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta i dzieci, które z rodzicami przyszły na Stary Rynek.

Poznań rozświetlony przed Bożym Narodzeniem - grafika artykułu
Poznań rozświetlony przed Bożym Narodzeniem

- Na  zbliżające się święta życzę wszystkim mieszkankom i mieszkańcom, gościom, a szczególnie dzieciom - wszystkiego co najlepsze i jak najwięcej miłych i sympatycznych chwil, także podczas odwiedzin Poznania. Wszystkiego dobrego - życzył Mariusz Wiśniewski. - Boże Narodzenie, które jest przed nami, to najwspanialszy czas, czas oczekiwania. Mam nadzieję, że w tych najbliższych dniach i tygodniach będziemy radośni i weseli. Pamiętajmy także o tym, że to czas kiedy wszyscy powinniśmy spojrzeć czy ktoś obok nas nie potrzebuje pomocy oraz wsparcia. Poznań jak co roku przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia organizując Betlejem Poznańskie - na placu Wolności, a także od dzisiaj na Starym Rynku - dodał zastępca prezydenta Poznania. 

FILM

Do rozświetlenia choinki zaproszono dzieci, które przyszły z rodzicami na Stary Rynek. Pomogły one Mariuszowi Wiśniewskiemu wcisnąć przycisk włączający iluminacje. Zapalone światełka poznaniacy przywitali gromkimi oklaskami. 

Zanim choinka i cały Stary Rynek został rozświetlony można było obejrzeć kilkuminutowy pokaz akrobatyczny. Podczas którego, z balkonu Ratusza, zaśpiewała Marta Podulka. Rozświetlenie choinki uroczyście zainaugurowało drugą część Betlejem Poznańskiego.Od dwóch tygodni bożonarodzeniowy jarmark działa na placu Wolności. W tym roku atrakcje będą dłużej cieszyć poznaniaków i turystów. Betlejem Poznańskie, zarówno na placu Wolności jak i Starym Rynku, potrwa do 22 grudnia. Natomiast od 28 grudnia do 1 stycznia można będzie wziąć udział w zabawie na ul. Św. Marcin.. Będzie można tam coś zjeść,napić się grzanego wina i skorzystać z wielu atrakcji.

Więcej informacji o Betlejem Poznańskim 2019 można znaleźć na stronie internetowej: http://betlejempoznanskie.pl/

RB

sieci społecznościowe