Poznań Sand Festival

500 ton piasku zamieni się w 8 wyjątkowych dzieł sztuki! 15 lipca rozpocznie się w Poznaniu pierwszy Festiwal Rzeźby Piaskowej. Weźmie w nim udział 8 artystek - efekty ich pracy będzie można podziwiać do końca sierpnia nad jeziorem Maltańskim.

Poznań Sand Festival 2019
Poznań Sand Festival 2019

Motywem przewodnim rzeźb są zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Prace nad nimi rozpoczną się 15 lipca na Termach Maltańskich i potrwają do 23 lipca. Same rzeźby będzie można podziwiać do końca sierpnia - wieczorami będą one dodatkowo podświetlone.

FILM

- Widzimy, jak wielkim zainteresowaniem poznaniaków cieszy się Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej - mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP. - To impreza, która każdej zimy przyciąga do nas najsłynniejszych artystów i tysiące turystów z całego świata. Dlatego w tym roku proponujemy poznaniakom podobne, tym razem letnie wydarzenie, które będzie co najmniej równie widowiskowe. Mam nadzieję, że Festiwal Rzeźby Piaskowej spotka się z równie dużym uznaniem mieszkańców miasta.

W weekendy od 27 lipca do końca sierpnia na terenie festiwalu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Odbędą się m.in. warsztaty podczas których, pod okiem profesjonalnej rzeźbiarki, mali artyści będą mogli stworzyć własne piaskowe dzieła.
WD