POZNANIACY W "KADRZE" EUROPY

W dniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 1 maja, władze Poznania chcą podarować mieszkańcom miasta wyjątkowy prezent - "Pierwsze rodzinne zdjęcie poznaniaków w Unii Europejskiej".

1 maja, o godzinie 15.00, w Parku Kasprowicza przy Arenie poznaniacy będą mogli wspólnie się sfotografować. W centralnym miejscu kadru uformowana zostanie unijna flaga. Proporcje flagi wyznaczą uczniowie Zespołu Szkół Geodezyjno Drogowych w Poznaniu podczas zdjęcia próbnego. Organizatorzy zabawy zapewnią chorągiewki i wiatraczki oraz zadbają o to, aby w tłumie dominował kolor niebieski. Tuż przed wykonaniem zdjęcia rozstrzygnięty zostanie też konkurs na "najciekawsze przebranie w kolorach Unii". Do wspólnej fotografii zaproszone zostaną również charakterystyczne dla naszego miasta społeczności, znane osoby oraz grupy zawodowe w strojach służbowych.
Zdjęcie będzie wspólnym przedsięwzięciem wszystkich poznaniaków, wyjątkowym wydarzeniem w chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Stanie się dokumentem historycznym, który uroczyście przekazany zostanie Muzeum Historii Miasta Poznania.
Zdjęcie w całości i jego wykadrowane fragmenty od 4 do 8 maja poznaniacy będą mogli znaleźć na łamach lokalnych gazet codziennych - Gazety Wyborczej, Głosu Wielkopolskiego i Gazety Poznańskiej. Fotografia przesłana zostanie również do ogólnopolskich tygodników i dziennikarzy europejskich, z którymi Poznań współpracował podczas ubiegłorocznego Zgromadzenia CEMR.

sieci społecznościowe