POZNANIACY ZDOBYLI PIERWSZE MIEJSCE W JYVASKYLA

Reprezentacja Poznania zajęła I miejsce w III edycji olimpiady "Europa bez barier", która w tym roku zorganizowana została w Jyvaskyla (Finlandia), w dniach 12-16 lutego 2004 r.

Uroczystość otwarcia - grafika artykułu
Uroczystość otwarcia

W programie "Europa bez barier" uczestniczą zawodnicy z miast partnerskich. W Jyvaskyli startowały 4 ekipy: Debreczyn (Węgry), hrabstwo Nottinghamshire (Wielka Brytania), reprezentacja Poznania (złożona z 10 zawodników - pływaków ze Sportowego Stowarzyszenia Inwalidów "Start" - niepełnosprawnych oraz pływaków z Klubu Sportowego "Warta" Poznań) oraz Jyvaskyla (Finlandia). Trenerami zespołu z Poznania byli: Dorota Płóciniak z SSI "Start" i Andrzej Olszewski z KS "Warta" Poznań.
Podczas III Olimpiady "Europa bez barier" rozegrane zostały zawody pływackie w 9 konkurencjach, w 2 kategoriach (sprawni i niepełnosprawni) oraz dodatkowo sztafeta 8x50 m. Prowadzone były też gry i zabawy w hali sportowej, na lodowisku i na stokach narciarskich.
W ogólnej punktacji reprezentacja naszego miasta zajęła I miejsce, uzyskując łącznie 26 punktów, II miejsce hrabstwo Nottinghamshire - 21 punktów, III miejsce Debreczyn - 6 punktów i IV miejsce gospodarze - 3 punkty.
Dwóch naszych pływaków Krzysztof Paterka z SSI "Start" i Jakub Romel z KS "Warta" zostało wyróżnionych. Ponadto organizatorzy wybrali Patrycję Ajnbacher z SSI "Start" najbardziej sympatyczną uczestniczką olimpiady.

Ustalono, że IV edycja olimpiady "Europa bez barier", w 2005 r., odbędzie się w Debreczynie (Węgry), a w 2006 r. - V edycja - ponownie w Poznaniu, tutaj bowiem odbyła się pierwsza integracyjna impreza "Europa bez barier", w której wzięli udział młodzi pełno i niepełnosprawni zawodnicy, we wrześniu 2001 r. Gospodarzem II edycji, również we wrześniu, ale 2002 r.było hrabstwo Nottinghamshire.

sieci społecznościowe