Poznańscy żużlowcy w 1. lidze

PSŻ Poznań awansowało do 1. ligi żużlowej. W rewanżowym meczu finałowym w Opolu drużyna ze stolicy Wielkopolski uległa nieznacznie miejscowemu OK Bedmet Kolejarz 44:46, ale zaliczka z pierwszego spotkania była na tyle wysoka, że dała poznańskim Skorpionom awans.

Żużlowcy w czasie pojedynku - grafika artykułu
PSŻ Poznań z awansem! fot. Sandra Rejzner (facebook.com/pszpoznan)

2022 rok był dla zespołu ze stolicy Wielkopolski bardzo udany. Rundę zasadniczą PSŻ Poznań skończył na drugim miejscu, które dało awans do fazy play-off. Poznańscy żużlowcy świetnie poradzili sobie w pojedynkach półfinałowych z Kolejarzem Rawicz, dwukrotnie pokonując swoich rywali. 

Do finału, a zarazem walki o awans do wyższej klasy, trafiły dwa najlepsze zespoły ligi. W drugiej rywalizacji półfinałowej Kolejarz Opole okazał się lepszy od drużyny Daugavpils. 

Finałowy pojedynek rewanżowy odbył się w innym terminie niż pierwotnie zaplanowano. W ubiegłym tygodniu pogoda pokrzyżowała plany żużlowcom. Pierwszy mecz w ramach finału odbył się na poznańskim Golęcinie 11 września. Gospodarze okazali się lepsi od zespołu z Opola, wygrywając 53:37. 

Do pojedynku rewanżowego Skorpiony przystępowały mając 16 punktów przewagi. Ostatecznie w rewanżowym pojedynku prowadzenie udało się obronić, a drużyna PSŻ Poznań okazała się lepsza w dwumeczu, dzięki czemu wywalczyła awans do 1 ligi, czyli drugiego poziomu rozgrywek żużlowych w Polsce. 

sieci społecznościowe