Poznański Panel Obywatelski: spotkanie na temat rekomendacji

Prezydent miasta, zastępca prezydenta oraz przewodniczący rady miasta spotkają się z uczestnikami Poznańskiego Panelu Obywatelskiego, by przedstawić działania związane z realizacją wypracowanych rekomendacji.

Grafika przedstawia napis Poznański Panel Obywatelski na białym tle. - grafika artykułu
Poznański Panel Obywatelski - we wtorek odbędzie się spotkanie na temat rekomendacji

Podczas pierwszego Poznańskiego Panelu Obywatelskiego wypracowano i przekazano 77 rekomendacji w dwóch tematach szczegółowych:

  1. Jak zaadaptować lasy i tereny zieleni w Poznaniu do zmieniającego się klimatu?
  2. Czy całkowicie odejść w Poznaniu od spalania węgla w gospodarstwach domowych?

We wtorek, 26 października o godzinie 16:30, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz oraz zastępca prezydenta Bartosz Guss będą rozmawiać z panelistkami i panelistami na temat wdrażania rekomendacji. W spotkaniu wezmą udział także reprezentanci miejskich wydziałów i jednostek. Wydarzenie organizowane jest w formule hybrydowej. Będzie okazją do osobistego spotkania, ale przewidziano także możliwość dołączenia online. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły na żywo śledzić transmisję na kanale YouTube Miasta Poznania.

Panel obywatelski to proces demokratycznego podejmowania decyzji, do udziału w którym zaprasza się losowo wyłonioną, reprezentatywną grupę obywatelek i obywateli danej społeczności. Skład panelu odzwierciedla strukturę Poznania - pod względem wybranych, kluczowych kryteriów demograficznych, takich jak płeć, wiek, czy poziom wykształcenia. Celem jest stworzenie "miasta w pigułce" oraz wspólne wypracowanie rekomendacji w wybranych tematach podczas cyklu spotkań. Przebieg panelu obejmuje na dwie podstawowe części: edukacyjną oraz deliberacyjną. Spotkania wieńczy głosowanie końcowe w sprawie przyjęcia rekomendacji. 

Więcej informacji o Poznańskim Panelu Obywatelskim można znaleźć w poświęconym mu wortalu

WRMiWM/ AJ

sieci społecznościowe