POZNAŃSKIE ŚWIĘTO PLONÓW

Prezydent Miasta Poznania zaprasza poznaniaków i gości w niedzielę, 5 września, na "Święto Plonów". Poznańskie dożynki odbędą się na terenie Wielkopolskiej Gildii Rolno - Ogrodniczej w Poznaniu, ul. Franowo 1. Rozpoczną się o godzinie 13.00 mszą św., którą odprawi metropolita poznański Stanisław Gądecki.

Na uczestników dożynek czekać będzie wiele atrakcji: m.in. pokazy tradycyjnych obrzędów dożynkowych, rękodzieła artystycznego: kowalstwa, garncarstwa, wikliniarstwa, hafciarstwa, wyrobów ze sklejki, rzeźby w drewnie, wyrobów ze sznurka. Będą też pokazy sprzętu pożarniczego. Zespół Pieśni i Tańca "Polanie" przypomni jak tańczy się poloneza, mazura, krakowiaka i oberka, a "Kapela znad Baryczy" umilać będzie czas piosenkami związanymi z miejskim folklorem. Będą też liczne stoiska, na których będzie można degustować i kupować wyroby mleczarskie, wędliniarskie i cukiernicze wielkopolskich rzemieślników.
Organizatorzy dożynek: Miejski Związek Kółek Rolniczych i Organizacji Rolniczych, Wielkopolska Gildia Rolno - Ogrodnicza, Wydział Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta Poznania.

sieci społecznościowe