Prace na ul. 27 Grudnia

Wykonawca przebudowy ul. 27 Grudnia w ramach Programu Centrum zaplanował w najbliższych dniach prace, które wiązać się będą ze zmianami w organizacji ruchu. Przeprowadzona zostanie także korekta długości gałęzi platanów.

Widok na przebudowane centrum - grafika artykułu
Wykonawca przebudowy ul. 27 Grudnia w ramach Programu Centrum zaplanował w najbliższych dniach prace, które wiązać się będą ze zmianami w organizacji ruchu fot. PIM

Zmiany w organizacji ruchu na ul. 27 Grudnia przewidziane są na 22 i 23 listopada (środę i czwartek). W tych dniach od ok. godz. 7.30 do 16:00 ruch na ul. 27 Grudnia będzie całkowicie wstrzymany. Osoby dojeżdżające do posesji będą kierowane objazdem przez pl. Cyryla Ratajskiego. Wyłączenie ulicy z ruchu jest konieczne z uwagi na układanie kabli trakcyjnych w przygotowanej kanalizacji.

Ze względu na sieć trakcyjną w piątek, 24 listopada odbędą się cięcia pielęgnacyjno-techniczne gałęzi platanów rosnących po północnej stronie ul. 27 Grudnia. Wstępne cięcie przeprowadzono w styczniu tego roku, by mogła tu powstać nowa sieć trakcyjna dla tramwajów bez szkody dla platanów. Drzewa zostały też oczyszczone z obumarłych i suchych gałęzi. Teraz, wobec nadchodzącego wznowienia ruchu tramwajowego, przeprowadzone zostanie cięcie uzupełniające przyrostów.

W rejonie prac należy zachować ostrożność.

PIM