Przebadaj się podczas "Białej Soboty"

Miasto Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad i badań lekarskich w ramach "Białej Soboty". Wydarzenie organizowane jest dla wszystkich poznaniaków, bez ograniczeń wiekowych.

W sobotę każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł przebadać się za darmo - grafika artykułu
W sobotę każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł przebadać się za darmo

Akcja ruszy w sobotę, 3 lutego, o godz. 9 rano i potrwa do godz. 13. Lekarze i specjaliści czekać będą na poznaniaków w siedzibie Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. Świętego Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu.

- Szczególnie zachęcamy do udziału w akcji osoby aktywne zawodowo, które na co dzień nie znajdują czasu na kontakt z lekarzami - mówi Joanna Olenderek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. - Dla rodzin z dziećmi przygotowana zostanie specjalna strefa rodzinna.

Podczas  "Białej Soboty" będzie można m.in. zmierzyć poziomy cholesterolu, trójglicerydów i glukozy we krwi (z tych badań skorzystają wyłącznie osoby, które przyjdą na czczo). Dostępne będą badania EKG, ciśnienia krwi oraz BMI oraz sprawdzanie znamion skórnych za pomocą wideodermatoskopu. Osoby, które skończyły 50 lat, będą mogły zbadać słuch i gęstość kości.

Wszystkie badania dostępne są na miejscu, bez wcześniejszego zgłoszenia. Wyjątkiem jest mammografia, z której skorzystać będą mogły kobiety w wieku 50-69 lat. Żeby przebadać piersi, trzeba najpierw zarejestrować się, dzwoniąc pod numer tel.: 58 666 24 44. (Szczegóły na stronie internetowej www.mammo.pl).

Ponadto na miejscu można będzie skorzystać z porad w zakresie: kardiologii, neurologii, neurologopedii, ortopedii, dermatologii, endokrynologii, pulmonologii, diabetologii, geriatrii i medycyny rodzinnej. Zainteresowani będą mogli spotkać się ze specjalistami dietetyki i rehabilitacji.

WZiSS/Alicja Wesołowska/biuro prasowe

sieci społecznościowe