Przejazd BimbaBusem

Od kilku dni na ulicach miasta można zobaczyć BimbaBus - nową atrakcję turystyczną, nawiązującą do formuły Hop-on Hop-off (wsiądź i wysiądź), popularną w wielu zachodnich, europejskich miastach. W piątek na wycieczkę autobusem wybrały się dzieci z Poznańskiej Integracyjnej Drużyny Harcerskiej ZHP "Cisza" i Gromady Zuchowej "Sprytne Gąsienice". Towarzyszył im prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. 

Na zdjęciu widać dach BimbaBusa oraz siedzące w fotelach dzieci. Towarzyszy im prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak - grafika artykułu
W piątek na wycieczkę BimbaBusem wybrali się młodzi poznańscy harcerze. Towarzyszył im prezydent Poznania

BimbaBus wyruszył sprzed Muzeum Narodowego na Al. Marcinkowskiego i przebył całą trasę - Dzielnicę Cesarską, Śródmieście, okolice jeziora Maltańskiego i Ostrów Tumski. Dzięki temu uczestnicy wycieczki mogli w krótkim czasie zobaczyć wiele kluczowych atrakcji Poznania. W czasie jazdy doświadczony przewodnik opowiadał im o historii i kulturze miasta. 

Dwupiętrowy autobus bez dachu, nazwany BimbaBus Emotion po raz pierwszy wyjechał na ulice Poznania 4 sierpnia. To nowy projekt Biura Podróży Sportom Travel w partnerskiej współpracy z firmą Aliwoj Trans. Autobusy Hop-on Hop-off są popularną formą zwiedzania na całym świecie (m.in. w takich miastach jak Londyn, Berlin, Paryż, Praga i wiele innych). To połączenie wygodnego środka transportu z wycieczką z przewodnikiem.

Projekt został stworzony zarówno z myślą o turystach, jak i mieszkańcach, którzy mogą zobaczyć swoje miasto z trochę innej strony i dowiedzieć się wielu nieznanych wcześniej ciekawostek.  

BimbaBusy kursuje od wtorku do niedzieli, pomiędzy godz. 10 a 18. Wieczorami odbywać się w nich będą interesujące wydarzenia, np. speed dating (szybka randka). BimbaBus Emotion organizuje także wycieczki dla grup zorganizowanych. Bilet jednodniowy kosztuje 29 zł (normalny) lub 19 zł (ulgowy). W ofercie są też bilety rodzinne.  

Więcej informacji dostępnych jest na stronie BimbaBus Emotion

AJ

sieci społecznościowe