Rusza budowa przejścia dla pieszych na dworzec PKP

Prace budowlane rozpoczną się w sobotę, 19 września i potrwają, zgodnie z umową, do końca października. W związku z realizacją projektu konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Nastąpi to już za tydzień w piątek, 18 września.

UM Poznań - grafika artykułu
UM Poznań

W pierwszym etapie prac budowlanych z ruchu zostanie wyłączony chodnik po południowej stronie ulicy Matyi na odcinku około 45 metrów. Piesi będą poruszać się po wyłączonym z ruchu kołowego pasie przeznaczonym do tej pory do prawoskrętu w ulicę króla Przemysła II.

Do dyspozycji kierowców pozostaną dwa pasy ruchu. W prawo będzie można skręcać z pasa środkowego. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. O zmianach będą informować tablice zamontowane na dojazdach do ulicy Matyi.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie zmieniana w zależności od potrzeb wynikających z prowadzonych prac budowlanych. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności oraz o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie drogowe.

Umowa na budowę przejścia dla pieszych i sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ulic Matyi i Towarowej między Zarządem Dróg Miejskich a wykonawcą została podpisana 28 sierpnia. Na przejście czeka wielu podróżnych i poznaniaków, którzy po zakończeniu prac budowlanych łatwiej i szybciej dotrą z przystanku tramwajowego na dworzec. Obecnie droga prowadzi przejściem podziemnym, trzeba też przejść przez centrum handlowe.

Koszt budowy przejścia i sygnalizacji świetlnej to ponad 426 tys. złotych. 

/jż/