Rusza Lato na Madalinie

Bramy dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego znów otworzą się dla poznaniaków. Nowy sezon "Lata na Madalinie" rozpocznie się już w najbliższy piątek. Atrakcje będą czekać na mieszkańców Poznania w każdy weekend, aż do początku września.

W tym roku odbędzie się 5.edycja "Lata na Madalinie". Poprzednie edycje akcji cieszyły się dużym zainteresowaniem/ fot. Madalina - grafika artykułu
W tym roku odbędzie się 5.edycja "Lata na Madalinie". Poprzednie edycje akcji cieszyły się dużym zainteresowaniem/ fot. Madalina

Madalina została oddana do użytku w 1948 roku, jako najmniejsza zajezdnia tramwajowa w Poznaniu. W grudniu 2014 r. w trasę wyjechał z niej ostatni tramwaj. Bimby przeniosły się do nowo wybudowanej zajezdni na Franowie, a dla Madaliny pojawiła się szansa na "nowe życie".

- Pamiętam, jak jeszcze jako radny miejski walczyłem, by zajezdnia pozostała w rękach miasta. Udało się. W 2015 roku uznaliśmy, że przestrzeń powinna zostać zwrócona mieszkańcom. Ostatnie lata pokazały, że pomysł się sprawdził. Zajezdnia na Wildzie naprawdę odżyła. Akcja "Lato na Madalinie" cieszy się dużym zainteresowaniem poznaniaków, a ciekawa oferta organizowanych tam wydarzeń i warsztatów przyciąga coraz większe tłumy. Chcemy, aby Madalina nadal była miejscem integracji mieszkańców i cały czas się rozwijała - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Lato na Madalinie

To już piąta edycja "Lata na Madalinie". Od końca maja do początku września, w każdy weekend bramy nieczynnej zajezdni będą otwierać się dla poznaniaków. W tym roku Madalina działać będzie także w piątki. To odpowiedź na prośby mieszkańców miasta, którzy już w poprzednich sezonach apelowali, aby móc korzystać z atrakcji nie tylko w soboty i niedziele.

Program "Lata na Madalinie" jak zawsze jest bardzo bogaty. Znalazły się w nim: zajęcia rozwojowe dla maluchów (umuzykalniające, sensoryczne, ruchowe), treningi umysłu dla seniorów, zajęcia taneczne, sportowe i językowe, warsztaty plastyczne itp. Nowością będą lekcje programowania dla dzieci, zajęcia logopedyczne oraz samoobrona dla kobiet. Na gości czekają też animacje i zabawy z zespołem instruktorów oraz aktywności na torze wodnym i trampolinach. Nowością będzie również boisko do siatkówki plażowej.

Wzorem lat ubiegłych każdy weekend będzie miał temat przewodni, z którym wiążą się dodatkowe niespodzianki. W zajezdni pojawi się wielu gości specjalnych. Czekają też inne atrakcje: warsztaty, pokazy, spektakle. Tematy przewodnie będą realizowane w formie wyzwań. Popularne w ostatnim czasie "challenge" wzbudzają zainteresowanie i motywują do działania, dlatego także na Madalinie proponowane będą co tydzień inne wyzwanie - pierwsze, wprowadzające, z przymrużeniem oka to "#1 Spędź Lato na Madalinie!". W kolejnych tygodniach pojawią się takie hasła, jak: "Działaj lokalnie!", "Jedz zdrowo!" , "Żyj rodzinnie!", "Chroń przyrodę!", "Bądź eko!", "Znaj i szanuj tradycję!" czy "Bądź aktywny!".

Największą atrakcją, tak jak w latach ubiegłych, będzie zapewne tor wodny do skimboardingu, trampoliny i plaża w niecodziennej industrialnej scenerii oraz gra Bingo-Madalingo, która odbywa się w każdą niedzielę.

Wszystkie atrakcje i wydarzenie na Madalinie są bezpłatne.

Weekend otwarcia

Otwarcie nowego sezonu "Lata na Madalinie" już w najbliższy piątek, 31 maja. Zabawa rozpocznie się o godz. 16 i potrwa do godz. 19. W godz. 17-18 na scenie będą odbywać się pokazy artystyczne i sportowe. Na dzieci czekają dmuchańce, wielkie bańki mydlane i stanowisko z klockami konstrukcyjnymi. Na liście atrakcji znalazły się też eksperymenty naukowe, strzelnica wiatrówkowa, plener malarski, zabawy i quizy przyrodnicze, warsztaty garncarskie i zabawy plenerowe z animatorami. Na gości czekać będzie poczęstunek - pizza oraz lody.

Na liczne atrakcje poznaniacy mogą liczyć także w sobotę i niedzielę. Można będzie posłuchać baśni i przejechać się starą bimbą. Na najmłodszych czekają liczne warsztaty, lekcje programowania i języka angielskiego oraz zajęcia rozwojowe i sensoryczne.

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na facebookowym profilu Madalina.

BKPiRM/ AJ

sieci społecznościowe