Rusza sezon na Lodowisku Chwiałka

Po raz pierwszy w tym sezonie fani jazdy na łyżwach będą mogli poślizgać się na obiekcie przy ul. ojca Mariana Żelazka już w sobotę, 1 października. Na razie Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają chętnych z własnymi łyżwami. W wypożyczalni na Chwiałce trwają bowiem prace remontowe.

Zdjęcie przedstawia grupę ludzie jeżdżących na łyżwach. - grafika artykułu
Rusza sezon na Lodowisku Chwiałka, fot. A. Ciereszko.

Podobnie jak w poprzednich latach na początku jesieni Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji będą udostępniały lodowisko na ślizgawki w weekendy.

- Bliżej zimy w grafiku lodowiska pojawi się więcej godzin dla publiczności także w dni powszednie - zapewnia Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Po zakończeniu niezbędnych prac powróci także możliwość wypożyczenia u nas łyżew.

Pomimo remontu na Chwiałce cały czas będzie można wypożyczać kaski oraz misie do nauki jazdy na łyżwach.

Ceny biletów na ślizgawki na razie pozostają takie same jak w poprzednim sezonie. 45-minutowa tercja to koszt 13 zł (bilet ulgowy) i 15 zł (bilet normalny). Osoby, które zakupią bilet na dwie tercje, mogą liczyć na promocję: 22 zł (bilet ulgowy) i 25 zł (bilet normalny). 

Przed wizytą na Lodowisku Chwiałka trzeba koniecznie sprawdzić godziny dostępności obiektu dla publiczności na stronie internetowej obiektu. Jest on bowiem bazą treningową dla wielkopolskich klubów sportowych oraz szkół i studentów AWF-u. Odbywają się na nim rozgrywki hokejowe i zawody łyżwiarskie.

Sezon na Lodowisku Chwiałka potrwa do wiosny.

POSiR/JZ