Ruszają zapisy na 2. edycję Poznań Five

Ruszyły zapisy na bieg na dystansie 5 kilometrów, który 13 października będzie towarzyszył 23. Poznań Maratonowi im. Macieja Frankiewicza. Uczestnicy Poznań Five wystartują chwilę po maratończykach i zakończą swoje zmagania na placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Zdjęcie przedstawia biegaczy. - grafika artykułu
Uczestnicy Poznań Five wystartują chwilę po maratończykach i zakończą swoje zmagania na placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na zdjęciu zeszłoroczna edycja wydarzenia/ fot. Klaudia Berda

Na pokonanie trasy uczestnicy Poznań Five będą mieli maksymalnie 45 minut.  Limit zgłoszeń  wynosi 2000 osób, a każda osoba, która ukończy bieg w regulaminowym czasie, otrzyma medal.

Chętni do wystartowania mogą zgłaszać swój udział poprzez formularz dostępny na stronie https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/4/choose. Organizatorzy zachęcają również do zapoznania się z regulaminem biegu.

- Poznań Five to jedna z naszych najnowszych propozycji dla fanów biegania. Mimo to cieszy się już dużym zainteresowaniem. Sporo osób pytało, czy "Piątka" uzupełni program tegorocznego maratońskiego weekendu. Nie możemy dłużej trzymać biegaczek oraz biegaczy w niepewności i zapraszamy do zapisywania się na listy startowe - mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznań Maratonu.

Poznań Five daje możliwość startu osobom, które nie mogą przebiec królewskiego dystansu, a maratoński weekend chciałyby spędzić aktywnie. Na start w "Piątce" decyduje się wiele biegaczek i biegaczy rozpoczynających dopiero przygodę z bieganiem długodystansowym. Nie brakuje osób, dla których start jest okazją do sportowej zabawy i poczucia fantastycznej maratońskiej atmosfery. 

Podczas zeszłorocznej edycji na trasie Poznań Five pojawiła się plejada gwiazd polskiego sportu: Patrycja Wyciszkiewicz, Wanda Panfil, Małgorzata Sobańska, Jan Huruk, Andrzej Krzyścin, Michał Bartoszak i Jan Szymański. Zwycięzcami pierwszej edycji  zostali Cezary Suchora oraz Halina Rasińska.

POSiR