Ruszyło Lato na Trakcie!

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT zaprasza na bezpłatne spacery z przewodnikiem. W programie najciekawsze, najbardziej charakterystyczne, ale też mniej znane miejsca ze szlaku Traktu Królewsko - Cesarskiego. Wszystkie tegoroczne oprowadzania mają charakter premierowy.

Oprowadzania potrwają do końca września, fot. materiały prasowe organizatora. - grafika artykułu
Oprowadzania potrwają do końca września, fot. materiały prasowe organizatora.

Spacery po Ostrowie Tumskim, Starym Mieście i Śródmieściu, oraz specjalne trasy tropem przyrody w centrum historycznego miasta - to propozycje na spędzenie letnich weekendów przygotowane przez przewodników Traktu Królewsko - Cesarskiego. Blisko dwugodzinne oprowadzania potrwają do końca września. Wszystkie spacery startują zawsze o godz. 17:00. Organizatorzy przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa. 

Spacer na Trakcie: Ostrów Tumski

To najstarsza część miasta, miejsce nieco odrealnione, wyłączone z codziennego życia. Doniosła duchowość sąsiaduje tu ze swojskością, a przytulność wąskich uliczek - z wielką historią początków Polski. Wyjątkową atmosferę Ostrowa Tumskiego zawdzięczamy pracy dawnych poznaniaków i poznanianek przez ostatnie dziesięć wieków.

Zbiórka przed Śluzą Katedralną, ul. Dziekańska 

Terminy: 5.09 

Spacer na Trakcie: Stare Miasto

Spójrzmy na Stare Miasto: średniowieczny i nowożytny Poznań, jak na dzieło stworzone przez jego dawnych mieszkanki i mieszkańców. Dzisiejszy salon miasta przez wieki był naturalnym środowiskiem życia i pracy dla poznaniaków różnych narodowości, wyznań i kultur. Podczas spaceru uczestnicy spróbują odnaleźć ducha ich starań, zwiedzając historyczne zakątki Starego Rynku i otaczających go ulic oraz placów.

Zbiórka przed Ratuszem, Stary Rynek

Terminy: 15.08, 12.09 

Spacer na Trakcie: Śródmieście

Uczestnicy zobaczą miasto nowoczesne - dziewiętnastowieczne centrum Poznania, od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej. Znajdą tu wąwozy ulic, kamieniczne kwartały, rozległe place i imponujące publiczne gmachy. Ten miejski fason to efekt wielkiej gry w rywalizację i współpracę, prowadzonej tutaj przez różne grupy poznaniaków. Poznańskie Śródmieście to dokument ciekawych czasów, które wpływają na nas do dzisiaj.

Zbiórka przy Fontannie Wolności, plac Wolności 

Terminy: 29.08, 19.09

Zielone wyspy Poznania: część 1: Rzeki

Czy chcielibyście doświadczyć bliskiego kontakt z naturą w historycznych miejscach Poznania? Podczas spaceru będzie można prześledzić relacje między przyrodą a człowiekiem, które w mieście nieraz układały się burzliwie. Trasa przechadzki powiedzie z Ostrowa Tumskiego przez Chwaliszewo i Groblę, na dawne Stare Miasto.

Zbiórka na moście biskupa Jordana 

Terminy: 8.08, 26.09 

Zielone wyspy Poznania: część 2: Parki

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięły się parki w miastach. Świeże powietrze i piękne krajobrazy bez konieczności urządzania dalekich wycieczek pozamiejskich gwarantowane. Oprowadzanie rozpocznie się nieopodal Starego Rynku, a zakończy w okolicach Dzielnicy Zamkowej.

Zbiórka w centralnej części parku Chopina 

Terminy: 22.08, 27.09 

HARMONOGRAM

  • Sobota, 8 sierpnia, godz. 17:00 - Zielone wyspy Poznania: część 1: Rzeki
  • Sobota, 15 sierpnia, godz. 17:00 - Spacer po Trakcie: Stare Miasto
  • Sobota, 22 sierpnia, godz. 17:00 - Zielone wyspy Poznania: część 2: Parki
  • Sobota, 29 sierpnia, godz. 17:00 - Spacer po Trakcie: Śródmieście
  • Sobota, 5 września, godz. 17:00 - Spacer po Trakcie: Ostrów Tumski
  • Sobota, 12 września, godz. 17:00 - Spacer po Trakcie: Stare Miasto
  • Sobota, 19 września, godz. 17:00 - Spacer po Trakcie: Śródmieście
  • Piątek, 25 września, godz. 17:00 - Екскурсія Королівсько-Імператорським Шляхом українською мовою
  • Sobota, 26 września, godz. 17:00 - Zielone wyspy Poznania: część 1: Rzeki
  • Niedziela, 27 września, godz. 17:00 - Zielone wyspy Poznania: część 2: Parki

JZ

sieci społecznościowe