Rynek Rozmaitości Jeżyckich

Koncerty, spektakle, tańce i zabawy dla dzieci - to wszystko czeka na poznanianki i poznaniaków podczas najbliższego Rynku Rozmaitości Jeżyckich. Będzie można kupić wyjątkowe rękodzieło i posmakować specjałów z lokalnych restauracji.

Kolorowy plakat z informacjami o wydarzeniu oraz postaciami rysowanych tańczących jeży - grafika artykułu
Koncerty, spektakle, tańce i zabawy dla dzieci - to wszystko czeka na poznanianki i poznaniaków podczas najbliższego Rynku Rozmaitości Jeżyckich

Rynek Rozmaitości Jeżyckich rozpocznie się w sobotę, 17 czerwca, o godz. 17 i potrwa do niedzieli (do godz. 18). Przez dwa dni na wszystkich, którzy w ten weekend odwiedzą rynek Jeżycki, czekać będzie wiele atrakcji. 

Sobotnie popołudnie rozpocznie się warsztatami plastycznymi dla dzieci oraz nauką gry na ukulele, które poprowadzi Przemysław Śledź. Instrument będzie można wypożyczyć, trzeba jednak zarezerwować go wcześniej, wysyłając mail na adres: kontakt@fundacjapanagara.pl

Sobota upłynie przy dźwiękach koncertów: o godz. 17.30 zagra ukraińska grupa Domsun, a w godz. 19-20 oraz 21-22 dobrą zabawę zapewni  DJ set: Dariusz Rychlewicz, Tango Nuevo, Street tango. O godz. 20 na scenie zagra węgierski zespół Imitation, a dwie godziny później polsko-niemiecki ZOOM.

W niedzielę od godziny 13 najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. W tym samym czasie zajęcia ceramiczne dla osób w każdym wieku poprowadzi Emilia Skiba, twórczyni pracowni garncarskiej, a na scenie będzie można zobaczyć spektakl dla całych rodzin: "Namiot muzyki i opowieści: wędrówki po Bliskim Wschodzie". 

Od godz. 15 będzie można nauczyć się ukraińskich tańców, zobaczyć pokaz robotyki, a chwilę później - posłuchać polsko-meksykańskiego zespołu Candela. 

Organizatorami Rynku Rozmaitości Jeżyckich są: Rada Osiedla Jeżyce, urząd miasta, Fundacja Pana Gara, spółka Targowiska. Wydarzenie jest finansowane z budżetu Miasta Poznania. 

W związku z wydarzeniem w dniach 17-18 czerwca wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie rynku Jeżyckiego. Po wschodniej stronie ul. Prusa na odcinku od ul. Słowackiego do Dąbrowskiego obowiązywać będzie w tym czasie zakaz zatrzymywania się, a odcinek ul. Prusa wzdłuż rynku zostanie czasowo zamknięty dla ruchu pojazdów. Objazd wyznaczono ulicami: Słowackiego, Kraszewskiego (w stronę centrum) i Wawrzyniaka (w stronę ul. Kościelnej).

AW