Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania zaprasza na bezpłatny spacer przyrodniczy z przewodnikiem po rezerwacie przyrody Meteoryt Morasko. Wyprawa będzie doskonałą okazją do poznania historii tego terenu, a także dokładnej obserwacji kraterów meteorytowych, wiekowych drzew i krzewów oraz naturalnego piękna tego miejsca. Chętni będą mogli dowiedzieć się, jakie stworzenia zamieszkują ten obszar oraz nauczyć się rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt.
Po rezerwacie oprowadzać będzie Artur Golis, pracownik służby parków krajobrazowych Wielkopolski, który zawodowo zajmuje się ochroną terenów wiejskich oraz obszarów leśnych i mokradłowych. Jako botanik zwraca szczególną uwagę na rolę szaty roślinnej. Swój przekaz dostosowuje do wymagań słuchaczy wszystkich grup wiekowych.
Spacer rozpocznie się przy parkingu leśnym "Meteoryt Morasko" (przy ul. Meteorytowej), o godz. 10:00 (dokładne miejsce spotkania w linku). Przewidziany czas wycieczki to około 3 godziny.
Należy zadbać o odpowiednią do pogody, wygodną odzież: wodoodporne, terenowe buty, spodnie, nieprzemakalną kurtkę. Uczestnicy spaceru będą się przemieszczać częściowo poza szlakiem.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Z uwagi na duże zainteresowanie organizowanymi przez Miasto spacerami przyrodniczymi oraz ograniczoną liczbę uczestników, obowiązują zapisy - do 28 maja na adres mailowy: edu.inf@um.poznan.pl.
KiS/ AJ