SPORTOWE FERIE DOBIEGŁY KOŃCA

Akcja "Zima w Mieście 2004" koordynowana przez Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miasta Poznania oraz organizowana przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Klub Sportowy "Posnania", Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz wiele innych klubów sportowych i szkół dobiegła końca.

Zastępca prezydenta Maciej Frankiewicz dziękuje organizatorom zimowych ferii w mieście - grafika artykułu
Zastępca prezydenta Maciej Frankiewicz dziękuje organizatorom zimowych ferii w mieście

Wczoraj, 5 lutego, w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się spotkanie, na którym koordynatorzy, organizatorzy i sponsorzy sportowych ferii w mieście podsumowali przebieg akcji, ofertę zajęć i frekwencję. Wszyscy zgodnie podkreślali, że młodzi poznaniacy bardzo chętnie korzystali z proponowanych zajęć, z zadowoleniem i aktywnie spędzali wolny czas. W Poznaniu, w czasie ferii zimowych, nie sposób było się nudzić.
Z szerokiej oferty skierowanej do młodych poznaniaków można było wybrać zajęcia z koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, tenisa stołowego, można było pograć w kręgle, popływać, potańczyć, pojeździć na łyżwach, nartach, poćwiczyć na siłowni. Niektórzy organizatorzy przeprowadzili także wycieczki po Poznaniu m.in. do ZOO, palmiarni, kina.
Dzięki dużemu zaangażowaniu organizatorów - nauczycieli, instruktorów, koordynatorów oraz dzięki dużej różnorodności form aktywnego spędzania ferii zimowych - ferii na sportowo, dziennie z oferty korzystało ok. 4 tys.dziewcząt i chłopców.
Aby dzieci i młodzież poznańskich szkół pozostająca w mieście nie musiała spędzać wolnego czasu przed telewizorem, Miasto - jak co roku - dofinansowało akcję "Zima w Mieście 2004". Z budżetu przeznaczono na ten cel kwotę w wysokości 74 460 zł. Pieniądze pochodziły ze środków Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, Wydziału Oświaty oraz Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Dodatkowo na realizację przedsięwzięcia udostępniono większość miejskich obiektów sportowych pozostających w gestii POSiR - u.
Z przeprowadzonych kontroli przez Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miasta, Wydział Oświaty oraz przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wynika, że tego typu oferta dla uczniów spędzających ferie w mieście jest ofertą "trafioną" i potrzebną. Zaangażowanie organizatorów, sponsorów oraz duża frekwencja uczestników sprawiły, że z pełną odpowiedzialnością akcję "Zima w Mieście 2004" można uznać za udaną.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tej oceny bardzo dziękujemy.

sieci społecznościowe