Spotkania w sprawie zmian na Łazarzu

W środę i czwartek, 11 i 12 września, na Łazarzu odbędą się spotkania informacyjne w związku z wprowadzeniem w tej części Poznania Strefy Płatnego Parkowania. Zmieni się tam też organizacja ruchu. Wdrożenie planowane jest jesienią 2020 roku.

Na Łazarzu powstanie Sterfa Płatnego Parkowania
Na Łazarzu powstanie Sterfa Płatnego Parkowania

Projekt stałej organizacji ruchu na osiedlu Św. Łazarz został przygotowany na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Rozwiązania w nim ujęte uwzględniają zmianę kierunków ruchu na części ulic osiedla, wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości i skrzyżowań równorzędnych oraz dostosowanie parkowania do obowiązujących przepisów. Projekt wymaga jeszcze zatwierdzenia przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Wdrożenie nowej organizacji ruchu spowoduje zmniejszenie liczby samochodów przejeżdżających przez Łazarz, ograniczy parkowanie na chodnikach i poprawi bezpieczeństwo, szczególnie pieszych. Przeprowadzone na terenie osiedla badania parkowania wykazały, że niemal 75% istniejących tutaj miejsc postojowych może utrudniać poruszanie się po chodnikach i przejściach.

W środę i czwartek odbędą się dyżury informacyjne poświęcone wprowadzeniu na osiedlu Św. Łazarz Strefy Płatnego Parkowania. Specjaliści Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Inżyniera Ruchu, projektanci oraz przedstawiciele Rady Osiedla będą do dyspozycji mieszkańców 11 września w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza 9/13, a 12 września w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego 27 w godzinach od 8:00 do 11:00 i od 16:00 do 19:00.

Na stronie ZDM w zakładce Parkowanie udostępniony został projekt stałej organizacji ruchu, związany z poszerzeniem SPP o teren Łazarza. Został on podzielony na 34 osobne pliki, prezentujące rozwiązania projektowe dla poszczególnych fragmentów osiedla, wskazanych w części "Spis map". Załączone zostały również pliki z legendą, schematem kierunków ruchu oraz dokument tekstowy z dodatkowymi informacjami na temat SPP.

ZDM