Święta nad Wartą - porządek nad rzeką

Prognozy pogody wskazują, że święta wielkanocne będą w tym roku bardzo ciepłe. Wiosenna aura sprzyja wypoczynkowi nad Wartą. Straż miejska zadbała o to, aby poznaniacy spędzający czas nad rzeką nie pozostawili po sobie zbyt dużego bałaganu.

Strażnicy referatu Stare Miasto w trakcie kontroli porządkowych/ fot. SM
Strażnicy referatu Stare Miasto w trakcie kontroli porządkowych/ fot. SM

Poznańscy strażnicy miejscy przeprowadzili kontrolę terenów nadwarciańskich. Uznali, że one przygotowane na to, że w święta nad rzeką pojawią się tłumy poznaniaków.

Zarówno po stronie Starego Miasta, jak i Nowego Miasta ustawiono duże kontenery na odpady, przenośne toalety oraz tablice informujące o zasadach korzystania z przestrzeni miejskiej, a w szczególności o granicach stref dopuszczających spożywanie alkoholu.

- Można powiedzieć, że wystarczy tylko odrobinę chęci ze strony biesiadujących, a służby porządkowe nie będą miały pracy z usuwaniem bałaganu - tłumaczą poznańscy strażnicy.  

Nad przestrzeganiem zasad porządkowych i bezpieczeństwem wypoczywających mieszkańców czuwać będą patrole straży miejskiej i policji. Funkcjonariusze będą wspierani przez operatorów monitoringu miejskiego, którzy obserwują  Wartostradę za pośrednictwem 16 kamer.

- Pomimo zmiennej aury kilkadziesiąt osób już się przekonało o tym, że przyjętych zasad należy przestrzegać. Posypały się pierwsze mandaty - najczęściej za zaśmiecanie i spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych. Ujawniono także przypadki zażywania substancji odurzających czy kradzieży elementów metalowych - wyliczają strażnicy miejscy.

 SM/AJ