Targi Tour Salon

W Poznaniu ruszyły targi regionów i produktów turystycznych Tour Salon. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Odkryj smak przygody". Podczas trzydniowego wydarzenia na MTP będzie można wybrać się na spotkania i warsztaty ze znanymi postaciami z YouTube'a i telewizji, a także znaleźć dla siebie ciekawy cel podróży. 

W ramach targów Tour Salon odbędzie się festiwal podróżniczy Śladami Marzeń
W ramach targów Tour Salon odbędzie się festiwal podróżniczy Śladami Marzeń

Wydarzenie co roku przyciąga na Międzynarodowe Targi Poznańskie zarówno początkujących podróżników, jak i osoby zainteresowane ekstremalnymi wyprawami w najdalsze zakątki świata. Jednym z celów targów Tour Salon jest promocja ciekawych miejsc w Polsce, do których można się wybrać w wakacje i dni wolne. Pojawi się również oferta wyjazdów zagranicznych, m. in. do Wietnamu, Stanów Zjednoczonych i Pakistanu. W tym roku głównym tematem będą podróże kulinarne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw.

- Coraz więcej turystów decyduje o celu podróży na podstawie oferowanych przez region doświadczeń smakowych - twierdzi Filip Bittner, dyrektor grupy produktów Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Będzie można posłuchać kilku znanych postaci z polskiego You Tube'a i telewizji, m.in. Adama Borowicza - prowadzącego program "To je Borowicz", Kasię i Łukasza Będzińskich z bloga "Gdzie słońce dla nas wschodzi", a także Marcina Glądałę i Pawła Wacha z Klubu Podróżników Soliści. 

- Poznań jest niewątpliwie jednym z kluczowych ośrodków turystycznych w kraju - podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Usługodawcy spotykają się na targach Tour Salon, aby promować Polskę na zewnątrz. To jest również ogromny prestiż dla naszego miasta, że mamy okazję gościć największych przedstawicieli sektora turystycznego właśnie w Poznaniu.

Na targach Tour Salon pojawi się również wiele atrakcji dla dzieci. Będzie można wziąć udział w warsztatach modelarskich, a także zajęciach z projektowania i wydruku 3D. Na stoisku Akademii Piłkarskiej Reissa odbędą się natomiast treningi technik piłkarskich, konkursy i animacje. 

W ramach targów Tour Salon odbędzie się festiwal podróżniczy Śladami Marzeń, w trakcie którego będzie można wysłuchać 12 gości, którzy podzielą się wrażeniami z własnych wędrówek.

Bilet jednorazowego wstępu w kasach targowych kosztuje 30 zł, z kolei bilet trzydniowy kosztuje 50 zł. 

Program wydarzeń dostępny jest na stronie: https://www.tour-salon.pl/pl/program-wydarzen/

Festiwal Śladami Marzeń: https://sladamimarzen.pl/program-festiwalu-poznaj-prelegentow/

KP