Telefon Serdeczności

Starsi mieszkańcy i mieszkanki miasta, którym doskwiera izolacja i chcieliby z kimś porozmawiać, mogą zadzwonić na specjalną linię - Telefon Serdeczności. Po drugiej stronie słuchawki czeka rozmówca gotowy do pomocy.

Grafika: na granatowym tle dwie schematyczne twarze seniorów rysowane białą kreską, pomiędzy nimi dłoń trzymająca słuchawkę, niżej napis: telefon serdeczności - grafika artykułu
Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091

Telefon Serdeczności powstał, by seniorzy i seniorki nie czuli się samotni podczas pandemii. Mogą z niego skorzystać wszyscy starsi poznaniacy, którzy martwią się epidemią, mają poczucie izolacji, nie mają z kim porozmawiać i chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami, lękami, obawami. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod numer: 691 870 091.

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12-20. Jeden numer: 691 870 091 obsługiwany jest przez kilka osób, które pełnią dyżury. To pracownicy Zespołu Dziennych Domów Pomocy, którzy na co dzień współpracują z seniorami, znają ich problemy, są gotowi do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon.

Uwaga - w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej (interwencyjnej), pracownicy ZDDP przekażą numer do specjalistów (w ramach aktualnie dostępnej oferty) lub przekierują połącznie do CIS lub Biura Poznań Kontakt. Tam przekierowane będą również pytania dotyczące oferty miasta dla seniorów. 

Seniorzy mogą w dalszym ciągu kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, by zyskać informacje o dostępnej ofercie miasta i wsparciu osób starszych.

AW

sieci społecznościowe