Tour de Poznań - I Krajoznawczy Rajd Rowerowy

To doskonała okazja, aby spędzić aktywnie sobotę i poznać stolicę Wielkopolski i jej najpiękniejsze zakątki z perspektywy roweru. Na wydarzenie właśnie ruszyły zapisy. Wstęp wolny.

Widok na słynny mural na Śródce. - grafika artykułu
Tour de Poznań - I Krajoznawczy Rajd Rowerowy odwiedzi m.in. Śródkę.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, "Tour de Poznań - I Krajoznawczy Rajd Rowerowy" będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w stolicy Wielkopolski. Na liczącej 26 kilometrów trasie czeka kilkanaście przystanków w najciekawszych punktach Poznania, o których opowiedzą przewodnicy z Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego. 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia. Start o godz. 10:00 na pl. Kolegiackim. Na  trasie znajdą się: Stare Miasto - Dzielnica Cesarska - Jeżyce - Fort VII - jezioro Rusałka - Sołacz - Cytadela - most Lecha - Śródka - Ostrów Tumski - Rataje - most Przemysła - Wilda - Chwaliszewo. Zakończenie rajdu przewidziano na ok. godz. 15:00. 

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób, które ukończyły 16. rok życia. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod adresem: tourdepoznan@gmail.com. Warto jednak się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. 

Organizatorem rajdu są: Fundacja "Rowerowa Polska" i Koło Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego w Poznaniu. 

Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku.

JZ

sieci społecznościowe