Transport do lokali wyborczych dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października. Tego dnia wyborcy z niepełnosprawnościami i seniorzy powyżej 75. roku życia mogą skorzystać z darmowego transportu do lokali wyborczych.

Miasto Poznań organizuje bezpłatny transport do lokali wyborczych, fot. pixabay.com.
Miasto Poznań organizuje bezpłatny transport do lokali wyborczych, fot. pixabay.com.

Usługę można zamówić dzwoniąc na miejską infolinię Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 11 października do godz. 15:00.

- Pracownik infolinii zada kilka pytań, co pozwoli odpowiednio dobrać środek transportu, trasę czy godzinę zamówienia usługi - mówi Agnieszka Lewicka z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Poznania. - Ilość pojazdów będzie dostosowana do ilości zainteresowanych wyborców - zaznacza. 

Transport obejmuje także, o ile jest to konieczne, przejazd z opiekunem/członkiem rodziny. Usługa będzie realizowana w godzinach głosowania, tj. 7-21.

Inne udogodnienia

W dniu wyborów na terenie Poznania działać będą 132 dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lokale wyborcze. Będą one wyposażone w lupy oraz nakładki na kartę do głosowania sporządzone w alfabecie Braille'a. W trakcie głosowania wyborcom z niepełnosprawnościami i seniorom mogą pomagać osoby trzecie. 

Do piątku, 4 października osoby powyżej 75. roku życia lub posiadające orzeczenie o znacznym, lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności mogą składać wnioski o możliwość głosowania przez pełnomocnika. Szczegółowe informacje o udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami i zasadach korzystania z nich dostępne są TUTAJ

Więcej informacji o wyborach do Sejmu i Senatu można znaleźć na stronie: www.poznan.pl/parlament2019/.
JZ