Trwa remont na ul. Polnej

Remont nawierzchni jezdni na ul. Polnej jest już za półmetkiem. Niedługo kierowcy i rowerzyści będą mogli poruszać się w bardziej komfortowych warunkach.

Galeria zdjęć z prac remontowych przy ul. Polnej - grafika artykułu
Na ulicy Polnej trwa remont nawierzchni fot. ZDM

W związku z pracami ruch pojazdów na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Jackowskiego odbywa się wyłącznie w stronę ul. Jackowskiego.

Obecnie roboty prowadzone są od ul. Bukowskiej do ul. Jackowskiego. Nowa nawierzchnia jest ułożona na niemal całym tym odcinku. Dlatego kierowcy i rowerzyści napotkają tam tylko niewielkie utrudnienia. Również na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego do ul. Szamarzewskiego położona jest już nowa nawierzchnia na wschodniej części ulicy. Pomiędzy ul. Szamarzewskiego a ul. Jackowskiego trwa frezowanie.

Kolejny etap prac ma rozpocząć się w nadchodzący piątek. Dlatego od 20 do 31 maja jednokierunkowy ruch pojazdów (od ul. Dąbrowskiego w stronę ul. Jackowskiego) ma zostać przeniesiony na pas z nową nawierzchnią. Czasowo wyłączony z ruchu zostanie wylot z ul. Galla Anonima w ul. Polną. To dlatego, że ekipy Zakładu Robót Drogowych będą prowadzić prace na pasie zachodnim.

Po ich zakończeniu przywrócone zostanie dotychczasowa organizacja ruchu. Podobnie będzie na pobliskich ulicach Jackowskiego i Gorczyczewskiego. Tam już wyremontowano nawierzchnie jezdni i chodników. Jednak z uwagi na zwiększony ruch związany z robotami na ul. Polnej wciąż obowiązuje tam tymczasowa organizacji ruchu.

Koszt remontu to 850 tysięcy złotych.

ZDM

sieci społecznościowe