Trwają zapisy do City Trail Poznań

8 października startuje dziesiąta edycja ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych. Na przestrzeni 6 miesięcy odbędzie się w Poznaniu 5 biegów na dystansie 5 km: 8 października, 5 listopada, 17 grudnia, 21 stycznia oraz 4 marca.

Na zdjęciu grupa osób biegnąca w lesie - grafika artykułu
8 października startuje dziesiąta edycja ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych, fot. Karolina Krawczyk

Sezon 2022/2023 City Trail z Nationale-Nederlanden rozpocznie się w Poznaniu, a zakończy 26 marca 2023 w Katowicach. Od października do marca odbędzie się łącznie 50 biegów na dystansie 5 km - po 5 w każdej z dziesięciu lokalizacji: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Poznańskie biegi City Trail są rozgrywane nad jeziorem Rusałka. Zapisy wciąż trwają. Uczestnicy, którzy ukończą minimum 3 biegi w sezonie, otrzymają pamiątkowy medal. 

- Nie jest wstydem przyznanie się, że jesienna i zimowa aura skutecznie demotywują nas do aktywności fizycznej. Oczywiście w słoneczne dni łatwo jest wyjść na zewnątrz, by pobiegać, ale często dbanie o kondycję utrudnia nam deszcz, szarówka, śnieg i wiatr. I tutaj pojawia się comiesięczny start w CITY TRAIL, który jest okazją do sprawdzania formy, ale także do spotkań ze znajomymi, czy przyjaciółmi - podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

Startując w cyklu City Trail wielu biegaczy stawia sobie za główny cel regularność. I dlatego podczas rejestracji dostępny jest karnet - pakiet pięciu biegów w jednym mieście oraz szósty start w dowolnej (innej niż główna) lokalizacji. Karnet to koszt 114,99 zł. Możliwe są także zapisy na pojedyncze biegi - tutaj koszt to 34,99 zł (płatność elektroniczna) lub 40 zł (płatność w dniu zawodów).

Dzieciaki na start!

Cykl City Trail to także biegi dla dzieci i młodzieży. Zawody City Trail Junior są skierowane do dzieci w każdym wieku. Dystanse są dostosowane do każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi - poniżej 4 lat oraz w wieku 5-6 lat - biegają 200 m (kategorie D0 i D1). 7- i 8-latkowie (kategoria D2) - mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 m, natomiast 11- i 12-latkowie (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.

Opłaty startowe w City Trail Junior to 14,99 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi przez internet, 20 zł podczas rejestracji na jeden bieg w dniu zawodów oraz 49,99 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl (5 biegów).

Biegają i wspierają eko działania

Dodatkowo każdy biorący udział w City Trail biegacz ma możliwość wyboru ścieżki charytatywnej, co oznacza wsparcie zbiórki organizowanej przez Fundację Krok do Natury - organizatora City Trail, której celem jest posadzenie lasu. Pakiet charytatywny City Trail oznacza dopłacenie 15 lub 35 zł do podstawowej opłaty startowej (w biegu głównym) oraz 5 lub 15 zł w biegach dziecięco-młodzieżowych. Dotychczasowa współpraca z Fundacją Las Na Zawsze przyniosła rezultat w postaci ponad półhektarowego lasu, który zostanie posadzony jeszcze w tym roku. Organizatorzy zrezygnowali także z wręczania bezpłatnych gadżetów. 

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów City Trail z Nationale-Nederlanden znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

PD

sieci społecznościowe