"Trzy pokolenia, jeden styl"

Poznańskie seniorki i seniorzy zaprezentowali się w najmodniejszych stylizacjach sezonu podczas wyjątkowego pokazu mody 60+, który w sobotę odbył się w Poznaniu. Współorganizatorem wydarzenia był Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta, a o oprawę muzyczną zadbała DJ Wika, najstarsza polska didżejka i działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów.

Pokaz mody "Trzy pokolenia, jeden styl", fot. Roman Szymański.
Pokaz mody "Trzy pokolenia, jeden styl", fot. Roman Szymański.

Modelki i modele 60+ wystąpili na profesjonalnym wybiegu w specjalnie przygotowanych stylizacjach. W myśl hasła pokazu - "trzy pokolenia, jeden styl" - seniorom towarzyszyły dzieci oraz wnuki.

- W październiku poznańscy seniorzy nie mogą narzekać na brak atrakcji. Trwają senioralia, czyli cykl wydarzeń przeznaczonych dla starszych mieszkańców miasta, więc gdy tylko pojawiła się możliwość zorganizowania w tym czasie pokazu mody, z radością wsparliśmy tę inicjatywę - powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Pokaz był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i spędzenia czasu w rodzinnym gronie, i to w nietypowy, niekojarzący się z osobami starszymi, sposób.

Seniorzy przed pokazem mogli skorzystać z porad profesjonalnych stylistów, uczestniczyć w warsztacie dotyczącym chodzenia po wybiegu i wysłuchać wykładu o historii mody.

Inicjatorami wydarzenia byli: Miejska Rada Seniorów i Fundacja Barak Kultury. Współorganizatorem: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. Pokaz odbył się w ramach 3. urodzin centrum handlowego Posnania.

JZ