UDANY TURNIEJ SPORTOWY W ASSEN

Młodzi sportowcy z Poznania, piłkarze nożni - juniorzy WKP "Lech" Poznań i piłkarze ręczni - juniorzy młodsi Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Poznaniu, uczestniczyli w XI Międzynarodowym Turnieju "Top of Holland Trophy" w holenderskim Assen.

Uczestnicy turnieju - grafika artykułu
Uczestnicy turnieju

W turnieju, rozgrywanym od 9 do 12 kwietnia, startowało 84 zespołów piłki nożnej i 72 piłki ręcznej. Do rozgrywek w piłce nożnej w grupie "A", w której starował "Lech" Poznań, zgłosiło się 10 zespołów. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Zespół rozegrał 6 meczów, zwyciężył w pięciu, przegrał tylko w finale 0:1 z duńskim zespołem "Hasle Boldklub". W ogólnej klasyfikacji zespół zajął II miejsce, podobnie jak młodzi piłkarze ręczni MKS Poznań, którzy w swojej grupie "B" mieli do pokonania 8 zespołów. Zespół w finale przegrał 4:6 z holenderskim zespołem "Selectie Utrecht".
W opinii trenerów i zawodników turniej był bardzo dobrze zorganizowany, a uczestnictwo sportowców z wielu krajów (Francja, Szwajcaria, Niemcy ,Szwecja, Dania, Norwegia, Holandia, Rumunia, Polska) umożliwiło nawiązanie sportowych kontaktów w międzynarodowym gronie rówieśników. Bardzo ciekawe było również połączenie turniejów piłki nożnej i piłki ręcznej, co jeszcze uatrakcyjniło imprezę. Nasze zespoły wzajemnie się wspierały, kibicowały sobie, co mobilizowało drużyny do zajęcia jak najlepszych miejsc w turnieju. Drugie miejsca obu drużyn to znakomity wynik.
Rozwijanie wymiany sportowej między zaprzyjaźnionymi miastami Assen i Poznaniem jest więc ze wszech miar wskazane i powinno być kontynuowane.