Ul. Grunwaldzka - zmiany organizacji ruchu

Od poniedziałku, 8 sierpnia, zmieni się organizacja ruchu na części ulicy Grunwaldzkiej. Jezdnia będzie zawężona, ale samochody będą mogły jeździć w obu kierunkach. Zmiany obejmą też dojście do peronu kolejowego. 

Grafika: mapa z zaznaczonymi zmianami organizacji ruchu - grafika artykułu
Zmiany wprowadzone zostaną 8 sierpnia (poniedziałek) i potrwają do dwóch tygodni

Trwa  budowa węzła przesiadkowego na granicy Poznania i Plewisk. W związku z tym konieczne są kolejne zmiany organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej. Dzięki nim będzie można kontynuować przebudowę sieci infrastruktury podziemnej.

Zmiany wprowadzone zostaną 8 sierpnia (poniedziałek) i potrwają do dwóch tygodni. Dotyczą fragmentu ul. Grunwaldzkiej po stronie Poznania, w rejonie ul. Twardogórskiej. Przekrój ulicy zostanie zawężony, ale ruch dwukierunkowy zostanie zachowany. 

W tych dniach zamknięty będzie chodnik po zachodniej stronie ulicy, na odcinku od posesji nr 395 do nr 401. Piesi mogą korzystać z przejść w rejonie budynków nr 390/391 oraz 402/403. Tymczasowo wyłączone z ruchu zostanie także przejście przez ul. Grunwaldzką przy skrzyżowaniu z ul. Twardogórską. W  trakcie prac dojścia i dojazdy do poszczególnych budynków zostaną zachowane.

Również 8 sierpnia zmieni się sposób dojścia od ul. Kminkowej do ul. Grunwaldzkiej i peronu kolejowego - przejście będzie dostępne przez plac budowy w miejscu rozebranego budynku przy ul. Grunwaldzkiej nr 415 (wcześniej piesi szli przez pole i wzdłuż peronu).

W rejonie prac należy zachować ostrożność i zwracać uwagę na bieżące oznakowanie.

PIM/AW

sieci społecznościowe