Ulica Przybyszewskiego z nowym przejściem dla pieszych

Zakończyły się prace budowlane związane z powstaniem przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Szamarzewskiego. Dzięki nowej "zebrze" piesi zyskali możliwość bezpiecznego, wygodnego oraz zgodnego z przepisami pokonania ul. Przybyszewskiego po południowej stronie skrzyżowania z ul. Szamarzewskiego. 

Nowe przejście dla pieszych przy ul. Przybyszewskiego - grafika artykułu
Ulica Przybyszewskiego z nowym przejściem dla pieszych fot. ZDM

Dotąd w tym miejscu wyznaczony był jedynie przejazd rowerowy, a przejście dla pieszych znajdowało się na wlocie północnym, od strony Sołacza. Piesi, aby uniknąć nadkładania drogi i trzykrotnego przechodzenia przez wyposażone w sygnalizację pasy, korzystali z przejazdu dla rowerów.

Teraz przechodnie mają do dyspozycji położone w sąsiedztwie przejazdu nowe przejście z sygnalizacją świetlną oraz udogodnieniami dla osób z dysfunkcjami wzroku. Wyposażono je w dotykowe maty z guzami oraz przyciski dla pieszych o poszerzonej funkcjonalności. Te ostatnie posiadają system dźwiękowego naprowadzania na sygnalizator, dostosowujący poziom głośności do natężenia dźwięków otoczenia oraz panele prezentujące topografię przejścia (liczbę pasów ruchu, kierunek ruchu, położenie torowiska tramwajowego).

Całkowity koszt zrealizowanych prac wyniósł ponad 260 tysięcy złotych.

ZDM

sieci społecznościowe