Unikatowe tablice dla Orkiestry

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem 31. Finału WOŚP, w którym zagra również Miasto Poznań i Zarząd Dróg Miejskich. Wspierając Orkiestrę, można zdobyć unikatowe tablice, znane z poznańskich dróg i skwerów.

Tabliczka na skwerze WOŚP - grafika artykułu
Na WOŚP można wylicytować m.in. taką samą tabliczkę jaka zwisła na skwerze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To już kolejny raz, gdy ZDM włącza się w działania związane z finałem WOŚP. W ubiegłym roku przekazano na licytacje kilkanaście unikatowych tablic z nazwami ulic. W tym roku jest podobnie. 

- Podobieństwo do finału sprzed roku polega na tym, że ponownie przekazaliśmy na rzecz WOŚP tablice stosowane do oznakowania miejsc na zarządzanych przez nas drogach - mówi Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. przestrzeni publicznej. - Natomiast różnicą jest ich treść. Są to bowiem dwie tablice Systemu Informacji Miejskiej, znane z dwóch nowych skwerów na mapie Poznania oraz znak ostrzegawczy o dość niecodziennej treści - dodaje.

Wspomniane wyżej tablice SIM-u (Systemu Informacji Miejskiej) to oznakowanie, które pojawiło się na skwerze Obrońców Ukrainy 2022 i skwerze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy z nich jest położony pomiędzy ul. Św. Rocha, ul. Kórnicką i ul. Serafitek, natomiast skwer WOŚP znajduje się w sąsiedztwie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Trzecim znakiem, o który powalczyć mogą wszyscy grający w orkiestrze Jerzego Owsiaka, jest tablica ostrzegająca o... obszarze zapowietrzonym zgnilcem amerykańskim pszczół. Wszystkie tablice przeznaczone na aukcje pochodzą z zapasów magazynowych ZDM.

- Gorąco zachęcamy do udziału w aukcjach i wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczymy, że licytacje przekazanych przez nas tablic spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców i dołożą cegiełkę do osiągnięcia celu tegorocznego finału WOŚP - kończy Piotr Libicki.

Licytacje tablic już trwają. Można wziąć w nich udział za pośrednictwem serwisu Allegro:

Skwer Obrońców Ukrainy 2022

Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zgnilec amerykański pszczół - obszar zapowietrzony

ZDM

sieci społecznościowe