Urzędnicy dla zwierząt

Urzędnicy w magistracie zbierają stare gazety oraz ścinki, które potem przekazywane są do schroniska dla zwierząt. Dzięki temu można ponownie wykorzystać makulaturę, a tym samym zaoszczędzić pieniądze.

Na zdjęciu trzy skrzynki ustawione w piramidę na tle pomnika koziołków - grafika artykułu
Urzędnicy w magistracie zbierają stare gazety oraz ścinki, które potem przekazywane są do schroniska dla zwierząt

W wielu wydziałach UMP ustawione zostały skrzynki na makulaturę. Urzędnicy mogą zostawiać tam gazety oraz ścinki, które nie mają śliskiej tekstury. Przekazywane są one do schroniska dla zwierząt w Poznaniu. 

- Wysokie ceny żwirków dla zwierząt motywują nas do szukania oszczędności. Dobrym sposobem na zastąpienie go jest wykorzystanie gazet oraz ścinków - dzięki temu makulatura zostaje ponownie wykorzystana, a dla nas to realne oszczędności - podkreśla Katarzyna Frąckowiak z poznańskiego schroniska. 

Zebrane rzeczy służą głównie kotom jako zamiennik dla żwirku. Akcja trwa już od kilku miesięcy. Początkowo organizowana była jako pilotaż, ale kiedy rozwiązanie zostało zaakceptowane też przez kocich użytkowników - zbiórka została rozszerzona. Udało się już zebrać pełen magazyny makulatury. Aktualnie zapełnione jest zapotrzebowanie, aczkolwiek jest ono na bieżąco zużywane.

Skrzynki ustawione są w 8 wydziałach UMP: Prawnym, Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, Oświaty, Zarządzania Kryzysowego  i Bezpieczeństwa, Kultury, Obsługi Urzędu, Finansowym i Gabinecie Prezydenta. Od początku akcji Schronisko wspiera Wydział Gospodarki Komunalnej UMP.

Schronisko w Poznaniu można wspomóc także na inne sposoby: przekazując 1,5% podatku, dokonując dobrowolnych wpłat lub przynosząc karmę lub inne artykuły dla zwierząt. Bezpośrednią pomocą dla samych podopiecznych jest też ich adopcja i znalezienie im nowego domu.  

Szczegóły na temat sposobów pomagania oraz potrzebnych rzeczy znaleźć można na stronie schroniska

PD

Zobacz także:

sieci społecznościowe