W Zamku taniej z OK Poznań

Mieszkańcy stolicy Wielkopolski, którzy rozliczają tu podatki i uczestniczą w programie OK Poznań, mogą do końca sierpnia ze zniżką zwiedzić CK Zamek z przewodnikiem. Mogą też obejrzeć jego pomieszczenia bezpłatnie - taka okazja będzie 9 sierpnia. 

Na zdjęciu zabytkowe schody w CK Zamek - grafika artykułu
Użytkownicy OK Poznań mogą do końca sierpnia taniej kupić bilet na zwiedzanie CK Zamek z przewodnikiem

W środę, 9 sierpnia, użytkownicy karty mogą obejrzeć zabytkowy gmach bezpłatnie - również z przewodnikiem. Odbiór darmowych wejściówek rozpocznie się 2 sierpnia w kasie CK Zamek. Do końca sierpnia można też zwiedzić budynek z przewodnikiem w ulgowej cenie. 

Oprowadzanie odbywa się w różnych terminach i formach realizowanych przez przewodniczki i przewodników CK Zamek. Więcej informacji i terminy można znaleźć na stronie: ckzamek.pl oraz na stronie programu: okpoznan.pl

Centrum Kultury Zamek przygotowuje ścieżki zwiedzania nie tylko ciekawe, ale także dostosowane do potrzeb odwiedzających. Obiekt można poznawać z przewodnikiem albo przewodniczką: rodzinnie, standardowo, wieczorem, z latarkami, ze spokojem, w języku polskim, angielskim lub ukraińskim.

Przez cały rok z Kartą OK Poznań można też kupić bilet na zwiedzanie Zamku z audioprzewodnikiem w ulgowej cenie.

Jeden z najmłodszych zamków w Europie

Centrum Kultury Zamek mieści się w dawnym Zamku Cesarskim przy głównej arterii miasta - ulicy Święty Marcin. Jest to jedna z najmłodszych tego typu budowli w Europie. Gmach posiada bogatą historię i symbolikę, ukrytą w drewnianych boazeriach czy marmurowych posadzkach. Powstał jako rezydencja cesarza Wilhelma II Hohenzollerna, a do początku II wojny światowej był oficjalną siedzibą prezydentów II RP. W latach 40. ruszyła jego gruntowna przebudowa, bo docelowo miał stać się siedzibą Adolfa Hitlera. Ostatecznie niemiecki dyktator nigdy w nim nie przebywał, a Zamek obwołano Nowym Ratuszem, a później Pałacem Kultury. 

Dziś znajduje się tam prężnie działająca instytucja kultury, oferująca m.in. kino (latem także na dziedzińcu), wystawy, warsztaty, koncerty. W murach Zamku i w jego otoczeniu odbywają się również festiwale.

Warto rozliczać podatki w Poznaniu

OK Poznań to program benefitowy przygotowany przez Miasto dla mieszkańców, którzy rozliczają tu swoje podatki. Osoby, które mają aktywną kartę OK Poznań, mogą korzystać z 125 benefitów u 58 partnerów programu, m.in. w takich obszarach, jak kultura, sztuka, sport i rekreacja, zdrowie, czas wolny, gastronomia, edukacja.

AW