Weekend w Poznaniu

Giełda Łazarska, Festiwal Pierogów Świata, koncerty w ramach cyklu Na Falach i Letnich Brzmień - wostatni weekend lipca na mieszkańców Poznania czeka mnóstwo atrakcji. Warto wybrać się też nad Wartę - na Plaży Wilda odbędzie się sylwester w środku lata, a w KontenerART można potańczyć w rytm muzyki z najróżniejszych miejsc na świecie. Nie zabraknie też plenerowego kina, silent disco i licznych spacerów. 

Na zdjęciu oświetlona scena, przed nią dużo młodych ludzi - grafika artykułu
W piątek nad jeziorem w Strzeszynku zagra LemON/ fot. Ewelina Jaśkowiak, zdjęcie archiwalne

PIĄTEK, 29 LIPCA 

LemON - koncert Na Falach 

W piątek nad jeziorem w Strzeszynku zagra LemON w ramach cyklu koncertów Na Falach. Zespół został założony w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. Rok później grupa wygrała telewizyjny talent show "Must be the music", a sukces ten zagwarantował dużą popularność formacji. LemON na swoim koncie ma już 4 albumy studyjne, a w ubiegłym roku świętował 10-lecie działalności. 

Jezioro Strzeszyńskie, ul. Koszalińska 15

Godz. 20:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Seans na tarasie 

Kino Muza zaprasza na projekcję filmu "Na rauszu". Jest to historia grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi. Seans odbędzie się na tarasie. 

Kino Muza, ul. Św. Marcin 30 

Godz. 21:30 

Bilety: 14 zł (ograniczona liczba miejsc)

Szczegóły na stronie kina

Łazarskie lato 

W ramach wakacyjnej akcji na rynku Łazarskim na mieszkańców Poznania w ten weekend czeka tam wiele atrakcji. W programie m.in. spotkanie z Szymonem Góralczykiem i jego Karawaną Opowieści, warsztaty z szydełkowania, koncert latino, Wujka Ogórka oraz Uliany Surmyk, a także balfolkowa potańcówka z warsztatami tanecznymi i spektakle teatralne. 

Rynek Łazarski 

Od godz. 14:00 (piątek, niedziela), od 12:30 (sobota)

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Lato z Estradą 

W piątkowe popołudnie w ramach "Lata z Estradą" w parku Heweliusza zostanie zaprezentowane marionetkowe przedstawienie Teatru Barnaby "Calineczka". Będzie to nieco inna historia o małej dziewczynce niż ta, którą wszyscy znają. W tym samym czasie w północnej części piątkowa Karawana Opowieści wystawi spektakl "Kogut, który chciał obudzić słońce i inne baśnie fińskie". Widzowie będą mogli się dowiedzieć, jak pieje kogut w Finlandii i co stałoby się, gdyby kogut rano nie zapiał i nie obudził słońca. 

Park Heweliusza/boisko ul. Sobieskiego 102 

Godz. 17:00 

Udział bezpłatny 

Szczegóły na stronie Lata z Estradą

Wieczór latino w KontenerART

Piątkowy wieczór w KontenerART przebiegnie pod znakiem latynoskich rytmów. Rozpocznie się on od trzech bloków warsztatowych, które poprowadzą Jason i Jose - tancerze i choreografowie tańca współczesnego. Po zajęciach, w rytm gorącej salsy, bachaty i reggaetonu będzie można bawić się na parkiecie do 2:00. 

KontenerART, ul. Ewangelicka 1 (nad Wartą)

Godz. 20:00 

Udział bezpłatny 

Szczegóły na Facebooku

CatchUp - koncert 

W piątek na Nocnym Targu Towarzyskim zagra CatchUp. Jest to młody raper, którego kariera na dobre rozpoczęła się za sprawą opublikowanego pod koniec maja 2020 roku teledysku do utworu "Danse Macabre". Artystę charakteryzuje duży wokalny potencjał oraz oryginalny styl rapowania, a także nieszablonowe podejście do produkcji muzycznej. CatchUp współpracował m.in. z Taco Hemingwayem, schfterem czy Arturem Rojkiem przy niedawno wydanym utworze "Pusty". 

Nocny Targ Towarzyski, ul. Kolejowa 23 

Godz. 21:00

Bilety: 30 zł 

Szczegóły na Facebooku

Mery Spolsky na Letnich brzmieniach 

W piątek na Letnich brzmieniach wystąpi Mery Spolsky. Młoda artystka na swoim koncie ma już dwa albumy - "Miło było pana poznać" i "Dekalog Spolsky" - a w zeszłym roku wydała też książkę "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj". Część rozdziałów z książki została zaaranżowana na utwory muzyczne. Artystka słynie z bardzo energetycznych koncertów, wyrazistego charakteru i intrygujących stylizacji, o czym będzie można się przekonać na piątkowym koncercie. 

Park Starego Browaru, ul. Półwiejska 42

Godz. 20:00

Bilety: 79-99 zł

Szczegóły na Facebooku

Skalpel na Plaży Wilda

W piątkowy wieczór na wildeckiej plaży wystąpi Skalpel - jazzowy duet, w którego skład wchodzą Marcin Cichy i Igor Pudło. Ich muzyka to połączenie tradycji z nowoczesnością. Do produkcji własnych utworów wykorzystują głównie polski jazz z lat 60. i 70., nadając mu całkowicie nowe brzmienie. Na scenie wystąpi także młody poznański saksofonista, często koncertujący ze Skalpelem - Kacper Krupa. 

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą) 

Godz. 20:00

Bilety: 30 zł 

Szczegóły na Facebooku

Silent disco na placu Wolności

Zarówno w piątek, jak i w sobotę będzie można bawić się na placu Wolności na silent disco. Podczas takiej imprezy uczestnicy tańczą do muzyki, którą słyszą w słuchawkach. Każdy otrzymuje bezprzewodowy sprzęt i do wyboru ma trzy kanały z różną muzyką. Dzięki temu osoby biorące udział w wydarzeniu mogą tańczyć w rytm swoich ulubionych utworów. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji być na cichej imprezie, koniecznie musi się na nią wybrać. 

Plac Wolności 

Godz. 23:00 (piątek i sobota)

Bilety: 12-20 zł

Szczegóły na Facebooku

Kino plenerowe na Smochowicach 

W piątek w ramach plenerowego kina na Smochowicach będzie można obejrzeć film familijny "Szajbus i pingwiny". Opowiada on przygody sympatycznego, choć nieobliczalnego czworonoga, który próbuje ocalić przed zagładą stado australijskich pingwinów. Do tej pory jednak pies specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków. Czy uda mu się uratować czarno-białe nieloty?

Poznań-Smochowice, boisko przy ul. Braniewskiej

Godz. 21:30 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Dzisiaj wyjeżdżam - spektakl 

Teatr "U Przyjaciół" zaprasza na spektakl "Dzisiaj wyjeżdżam", który będzie jednocześnie spotkaniem z poezją Brunona Jasieńskiego. Przedstawienie powstało na podstawie dwóch utworów poety: "Nogi Izoldy Morgan" oraz "Pieśń o głodzie". Sztuka brała również udział w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji "Windowisko". 

Teatr "U Przyjaciół" 

Godz. 20:00 (piątek), godz. 19:00 (sobota) 

Bilety: 30 zł 

Szczegóły na stronie teatru

Wernisaż wystawy "No water no art" 

W piątek w lasku znajdującym się koło Ogrodu Szeląg odbędzie się wernisaż wystawy "No water no art". Będzie można na niej obejrzeć instalacje w nurcie sztuk ziemi autorstwa Urszuli Urban i Klaudii Figury oraz efekty współpracy Marty Marii Madej, Marka Straszaka i Tomka Gęstwickiego. Całość dopełni muzyczny Projekt Szałwia, czyli Mieszko Łowżył i Paweł Knorps, którzy na potrzeby piątkowego wydarzenia stworzą pejzaż dźwiękowy. Wystawę będzie można podziwiać do 12 sierpnia. 

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97 

Godz. 22:00-1:00

Wstęp wolny

Szczegóły na Facebooku

Festiwal Pierogów Świata 

W weekend w Posnanii szykuje się prawdziwa pierogowa uczta. Smakosze będą mogli spróbować tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, a także włoskich calzone czy gruzińskich chinkali. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Posnania, ul. Pleszewska 1 

Godz. 15:00-21:00 (piątek), 12:00-21:00 (sobota), 12:00-18:00 (niedziela) 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Lato na Madalinie 

W tym tygodniu uczestnicy lata na Madalinie bliżej poznają kraje śródziemnomorskie. Organizatorzy zaplanowali kolejne atrakcje, by najmłodsi mieszkańcy miasta mogli bawić się i uczyć również w weekend. W programie m.in.zajęcia rozwojowe, z języka angielskiego oraz warsztaty: plastyczne, ekologiczne, z greckimi mitami, a także bingo madalingo czy spektakl teatralny. 

Madalina, ul. Madalińska 17 (dawna zajezdnia tramwajowa)

Od godz. 13:00 (piątek), od 11:15 (sobota), od 12:30 (niedziela)

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

SOBOTA, 30 LIPCA 

Koncert sanah na Letnich brzmieniach 

W sobotę do Poznania zawita sanah, która obecnie jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek. Wokalistka z powodzeniem łączy w tekstach swoich piosenek młodzieżowy slang z poezją, a każda kolejna melodia, którą tworzy, jest tak chwytliwa, że na długo pozostaje w pamięci słuchaczy. Na koncercie z pewnością nie zabraknie utworów z jej najnowszej płyty - "Uczty" - a także poprzednich krążków. 

Polana Harcerza, ul. Wiankowa 3 (nad Maltą) 

Godz. 20:00

Bilety: 119 zł 

Szczegóły na Facebooku

Sylwester w środku lata 

Choć sylwester przypada w ostatni dzień grudnia, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować podobną imprezę również w środku lata. Jak na prawdziwego sylwestra przystało, takie wydarzenie muszą uświetnić swoją obecnością gwiazdy. Nie inaczej będzie w sobotę na wildeckiej plaży. Pojawią się m.in. Mr Polska - pochodzący z Holandii raper i piosenkarz, autor hitów "Złote Tarasy" i "Jagodzianki", Mandaryna - znana z hitu "Ev'ry night", poznańska artystka Ina, Candela, dj Gelmis oraz wokaliści z Performance Music Studio. 

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą)

Godz. 18:00-23:50

Bilety: 39 zł 

Szczegóły na Facebooku

Happysad - koncert Na Falach 

Podczas ostatniego koncertów w ramach cyklu "Na Falach" zagra Happysad. Zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej i od początku jego istnienia wokalistą jest Kuba Kawalec. Muzycy w swoim dorobku mają kilka albumów studyjnych i występy na największych festiwalach w Polsce. W ubiegłym roku ukazał się ich album "Odrzutowce i kowery" z okazji dwudziestolecia działalności. W sobotę na pewno nie zabraknie największego z przebojów grupy - "Zanim pójdę" - oraz innych, dobrze znanych słuchaczom utworów. 

Jezioro Strzeszyńskie, ul. Koszalińska 15

Godz. 20:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Powrót Giełdy Łazarskiej 

W sobotę na Łazarz powróci kultowa giełda. W jej trakcie będzie można kupić unikatowe przedmioty oferowane przez kilkunastu wystawców. W ich ofercie - podobnie jak przed laty - pojawi cały wachlarz produktów - ubrania, antyki, rękodzieło, książki, wyposażenie wnętrz, płyty, biżuterię, a nawet ręcznie wykonane tradycyjne ukraińskie koszule. W trakcie wydarzenia będzie można podzielić się również swoimi wspomnieniami na temat rynku. Opowieści zostaną utrwalone w formie słuchowiska. W ramach sobotniej giełdy powstanie też aktualna mapa targowiska.

Rynek Łazarski (od strony ul. Antoniego Małeckiego)

Godz. 8:00-14:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Biała sobota na działce

W ramach Białej Soboty mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, zabiegów czy masażu leczniczego, udać się na badania profilaktyczne i usłyszeć porady specjalistów. Zaplanowano m.in. badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Organizatorzy przygotowali instruktaże i warsztaty: z poprawnego chodzenia oraz ćwiczeń z kijkami nordic walking. Odbędą się także spotkania o psychoedukacji i konsultacje psychologiczne.

Rodzinny Ogród Działkowy Nowa Przyroda, ul. Bukowska 171

Godz. 14:00-18:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na stronie poznan.pl

Rzeka żywa 

W ramach projektu "Rzeka żywa 2022" w sobotę będzie można wziąć udział interaktywnym spektaklu muzycznym "Opowieść Wielkiej Drogi". Przedstawienie nawiązuje do motywów podróży i wędrówek oraz podkreśla wartość dobrego serca i życia wśród natury. W programie wykorzystano motywy zaczerpnięte z tradycyjnej kultury romskiej. A nieco później warto udać się na rodzinny spacer z przewodniczką wzdłuż Ekologicznej Ścieżki Edukacyjnej. Będzie ona prowadziła przez około 12 oznakowanych przystanków, z których każdy będzie poruszał inne zagadnienie związane z nadrzecznym ekosystemem.

Amfiteatr Bramy Poznania, ul. Gdańska 2/Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa, ul. Ostrówek 6

Godz. 13:00 (spektakl), 16:00 (spacer)

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku. 

Żabson - koncert 

Żabson to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Po sukcesie swojej ostatniej trasy - Amfisbena Tour, którą odbył wraz z Young Igim - Żabson powraca z solowymi koncertami w plenerze. Na sobotnim koncercie z pewnością nie zabraknie uwielbianych przez publiczność utworów. 

Skwer Play, ul. Bułgarska 17 (obok stadionu Lech Poznań)

Godz. 20:00

Bilety: 70-75 zł 

Szczegóły na Facebooku

Spacer po Trakcie: Śródmieście 

W ramach Lata na Trakcie w sobotę odbędzie się kolejny spacer - tym razem po śródmieściu. Uczestnicy wędrówki przejdą od placu Wolności do Dzielnicy Zamkowej, by znaleźć tam ślady XIX-wiecznego miasta - gęsto zabudowane ulice, kwartały stylowych kamienic, rozległe place i imponujące gmachy publiczne. Zwiedzający przekonają się, że poznańskie śródmieście to dokument czasów, których wpływ na oblicze miasta widoczny jest do dzisiaj. 

Start przy fontannie na placu Wolności

Godz. 17:00

Udział bezpłatny

Szczegóły na stronie traktu.

Targ Śródecki 

W sobotę na Śródce odbędzie się druga odsłona targu śródeckiego. Celem wydarzenia jest połączenie tradycji wymiany handlowej z dzisiejszą potrzebą spotkania, wymiany idei i rozmowy. Organizatorzy zaprosili także lokalnych wystawców, dzięki czemu mieszkańcy Poznania będą mieli okazję, by zapoznać się z regionalnymi produktami. W programie również spotkanie z gwarą poznańską, rękodzieło, pokazy kulinarne, konkursy smaków czy warsztaty dla dzieci. 

Śródka, ul. Filipińska (plac przed muralem)

Godz. 11:00-18:00

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Koncert Biff

W skład zespołu BiFF, znanego również jako Brachaczek i Fochmann, wchodzą byli członkowie legendarnego Pogodno. W 2009 roku wydali debiutancką płytę "Ano", która zdobyła dwa Fryderyki i siedem nominacji do tej nagrody. W swoim dorobku mają jeszcze dwa albumy - "Attenzione Bambino" i "Legendy". Zespół zagrał na najważniejszych polskich festiwalach, jak: Heineken Opener, OFF Festival, KFFP w Opolu. W sobotę będzie można posłuchac zespołu na placu Wolności. 

Plac Wolności 

Godz. 20:00

Wstęp wolny 

Szczegóły na stronie Estrady Poznańskiej

Sobota w KontenerART 

W sobotę w KontenerART zagra zespół "Heart beats of Africa" z Berlina. Podczas koncertu zabrzmi afrykańska muzyka, śpiew i rytmy tradycyjnych instrumentów perkusyjnych - djembe i dundong. Przed zespołem pojawi się DJ Original Vladman oraz Mr Kruz, którzy zachwycą muzyką w stylu reggae, raggamuffin i dancehall. Po koncercie warto zostać w KontenerART na Arabice - muzycznej imprezie - by potańczyć w rytm elektronicznych dźwięków połączonych z tradycyjnymi brzmieniami bliskiego wschodu. 

KontenerART, ul. Ewangelicka 1 (nad Wartą)

Godz. 19:00 (koncert), 21:00 (impreza

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Zwiedzanie podziemi Fortu VI 

W sobotę wraz z przewodnikiem będzie można zwiedzić podziemia Fortu VI. Wycieczka potrwa około dwie godziny. W tym czasie uczestnicy zobaczą pomieszczenia koszarowe z licznymi ekspozycjami, wielki magazyn prochu, pancerne stanowisko obserwacyjne oraz pół kilometra podziemnych korytarzy. Zwiedzanie zwieńczy spacer fosą fortu.

Fort Poznań, ul. Lutycka 115 (na końcu ul. Dojazd) 

Godz. 12:00 i 15:00

Wstęp: cegiełka na eksponaty - 15 zł (bilet dla dorosłych), 10 zł (bilet dla dzieci) 

Szczegóły na Facebooku

Teatr Animacji nad Rusałką 

W ten weekend nad Rusałką będzie można oglądać spektakl "Szałaputki". Przedstawienie teatru Marioli i Marcina Ryl-Krystianowskich to pełna humoru sztuka dla najmłodszych widzów z wartką, czasami wręcz dramatyczną akcją. Bajka opowiada o przygodach nie do końca rozsądnych kurczaków, które mimo przestróg swojej mamy, narażają się na niebezpieczeństwa. Gdy jedno z nich zostaje porwane przez lisa, drugie spieszy mu z pomocą. W ekipie ratunkowej pojawia się też płochliwa myszka. Jak potoczą się losy zwariowanych bohaterów? Tego dowiedzą się widzowie spektaklu. 

Jezioro Rusałka

Godz. 11:00 i 13:00 (sobota, niedziela) 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Spektakl "Księżycowe opowieści" 

Studenci aktorstwa Akademii Sztuk Scenicznych PAPA w Poznaniu przygotowali spektakl dla dzieci i dorosłych "Księżycowe opowieści", który zostanie zaprezentowany na Plaży Wilda. Będzie to muzyczna podróż po świecie pomiędzy jawą a snem, dzieciństwem a dorosłością. Bajeczne przedstawienie jest pełne dynamicznych i lirycznych kołysanek, ruchu i tańca oraz muzyki na żywo.

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą) 

Godz. 16:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

NIEDZIELA, 31 LIPCA 

Niedzielny spacer po Wildzie

Stowarzyszenie Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie zaprasza na kolejny niedzielny spacer z przewodnikiem. Jest to dobra okazja, by poznać fyrtel z całym jego bogactwem historycznym i społecznym, od samych początków dzielnicy aż do czasów współczesnych.Tym razem wędrówka odbędzie się szlakiem wildeckich inwestycji ostatnich lat. Przechadzka potrwa około 2-3 godziny. 

Zbiórka na rogu ul. Matyi i Wierzbięcice od strony zachodniej

Godz. 11:00

Udział bezpłatny 

Szczegóły na stronie poznan.pl

Koncert zespołu Prababa

Prababa to zespół śpiewu tradycyjnego, tworzący muzykę z pogranicza etno-folku. Formacja czerpie inspiracje z tekstów i melodii tradycyjnych krajów słowiańskich. Opowieści snute w interpretowanych przez grupę pieśniach sięgają dawnych, często archaicznych czasów. W kwietniu tego roku ukazała się pierwsza płyta Prababy - "Świt" - która jest zwieńczeniem kilku lat wspólnego tworzenia. 

Amfiteatr Bramy Poznania, ul. Gdańska 2 

Godz. 16:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na stronie Bramy Poznania

"Przebój lata, czyli skrzydlaty odlot" - spektakl 

W niedzielny poranek na placu Wolności będzie można obejrzeć musicalowy spektakl Teatru Kultureska "Przebój lata, czyli skrzydlaty odlot". Historia opowiada o gołębiu Gieniu, papudze Pelagii i sowie Sonii. Te wesołe ptaki postanowiły spełnić swoje marzenia i zbudować teatr. Sztuka pełna jest wyjątkowych piosenek, a wszystkie są śpiewane przez aktorów na żywo. Nie zabraknie też pięknych, kolorowych strojów. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku 3-11 lat.

Plac Wolności 

Godz. 10:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na stronie Estrady Poznańskiej

Lech Poznań-Wisła Płock

Niedziela przebiegnie pod znakiem piłkarskich emocji. W 3. kolejce PKO Ekstraklasy na stadionie przy Bułgarskiej Lech Poznań podejmie Wisłę Płock. Czy Mistrz Polski zdoła pokonać obecnego lidera tabeli?

Stadion miejski, ul. Bułgarska 17 

Godz. 17:30

Bilety: 25-70 zł

Szczegóły na Facebooku

Crossfit w KontenerART 

Klub CrossFit Poznań wyruszył w wakacyjną trasę i co tydzień w różnych miejscach w mieście odbywają się zajęcia z crossfitu. W tę niedzielę będzie można poćwiczyć na plaży przy KontenerART. Organizatorzy przygotowali strefę grupowego treningu dla dorosłych (początkujących i zaawansowanych) oraz strefę treningu dla dzieci. Celem tego cyklu jest pokazanie, że warto spędzać aktywnie czas wolny, świetnie się przy tym bawiąc, i dowiedzieć się oraz sprawdzić, na czym polega specyfika crossfitu.

KontenerART, ul. Ewangelicka 1 

Godz. 12:00-14:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Piknik międzynarodowy na Cytadeli 

Logos NGO zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać ciekawych ludzi z różnych krajów i z nimi porozmawiać, na międzynarodowy piknik w parku Cytadela. Celem wydarzenia jest wzajemne poznanie się i przedstawienie ludzi, którzy przyjechali do Poznania z innych krajów i są teraz dużą częścią życia miasta. Podczas pikniku pojawią się gry z nagrodami, przystawki z różnych zakątków świata oraz tańce i muzyka. Jeśli ktoś chce, może też przynieść własne jedzenie. 

Park Cytadela, w pobliżu rzeźby "Nierozpoznani" Magdaleny Abakanowicz 

Godz. 12:00-16:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Kino, kawiarnia, spacer 

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Poznaniu zaprasza na przechadzkę z cyklu "Kino, kawiarnia, spacer". Będzie to pierwsza z trzech zaplanowanych wędrówek tego lata. Uczestnicy niedzielnej wyprawy poznają ciekawe fakty historyczne i zdarzenia, podążając śladem dawnej dzielnicy zamkowej. Po spacerze odbędzie się pokaz filmu o Poznaniu przy słodkim poczęstunku w Karczmie Did Panas przy ul. Św. Marcin 69. 

Zbiórka na placu Adama Mickiewicza

Godz. 13:00 

Udział bezpłatny 

Szczegóły na Facebooku

Muzyka nie_dzieli

Po raz kolejny odwiedzający Ogród Szeląg będą mieli okazję posłuchać relaksującej i odprężającej muzyki. Tym razem o oprawę muzyczną zadba dj Me||owman, a z winyli popłyną utwory z gatunku new age, downtempo czy off beat. Odpoczynek przy muzyce to świetny pomysł na zakończenie tygodnia.  

Ogród Szeląg, ul. Ugory 97 

Godz. 16:00-21:00 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Niedzielne animacje na Plaży Wilda 

Wiele atrakcji będzie czekać w niedzielę na najmłodszych na wildeckiej plaży. W programie: disco na plaży, quiz z nagrodami, zabawy z chustą, brokatowe bajkowe tatuaże, warsztaty balonowe, ogromne bańki mydlane i kącik zabaw. Po warsztatach i animacjach będzie można również obejrzeć spektakl teatralny. 

Plaża Wilda, ul. Piastowska 71 (nad Wartą) 

Godz. 12:00-16:00 (animacje i warsztaty), 16:00-17:00 (teatr) 

Wstęp wolny 

Szczegóły na Facebooku

Premiera spektaklu "Klepsydra"

Polski Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu "Klepsydra", który został stworzony przez kolektyw LEDA. Jego głównym tematem jest czas i różne sposoby, w jaki jest postrzegany. Główne inspiracje dla twórców stanowiły mitologia i filozofia grecka. "Klepsydra" to dzieło pięciu choreografów. Każdy z nich stworzył jedną z części finałowego spektaklu, ale bierze również udział w pozostałych fragmentach. Dzień wcześniej widzowiem będą mogli udać się także na próbę generalną. 

Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8 

Godz. 20:00-22:00 (niedziela), 18:00 (sobota - próba generalna)

Bilety: 30 zł (niedziela), 15 zł (sobota) 

Szczegóły na Facebooku

SK

sieci społecznościowe