Weź udział w warsztatach i odbierz książkę

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zachęca szkoły oraz grupy zorganizowane do zgłaszania chęci udziału w warsztatach ekologicznych. Pracownicy ZZO przeprowadzą je w wybranym terminie na terenie szkoły lub przedszkola. Uczestnicy, oprócz cennych lekcji, otrzymają także książkę z ekobajkami.

Na zdjęciu na tle zieleni okładka książki z dziećmi, kulą ziemską oraz elementami przyrody - grafika artykułu
Podczas każdego spotkania na uczestników czeka drobny upominek w postaci m.in. ekobajki

Jakie jest drugie życie puszki Anastazji? Jak wygląda recykling w krainie św. Mikołaja? Albo jakie przygody ma Nakrętka-SUPERbohaterka? Odpowiedzi można znaleźć w ilustrowanej książce dla dzieci "Bajki ekologiczne" autorstwa Małych Bajkopisarzy. Historie w sposób prosty i zrozumiały dla najmłodszych przedstawiają najważniejsze aspekty segregacji odpadów czy dbania o środowisko. Teksty i ilustracje to zwycięskie oraz wyróżnione prace wykonane przez dzieci z poznańskich przedszkoli.

Warsztaty obejmują krótki instruktaż związany z zasadami prawidłowego postępowania z odpadami, w tym selektywną zbiórką, recyklingiem, ponownym wykorzystaniem oraz zapobieganiem ich nadmiernemu powstawaniu. Odbywają się również zajęcia praktyczne związane z segregacją odpadów do właściwych pojemników. Prowadzone są także warsztaty z recyklingu, na których można dowiedzieć się jak przetwarzać zużyte rzeczy nadając im drugie życie. Jak ze starych kartonów utworzyć maski karnawałowe, ze słoików lampiony czy z wytłaczanek od jajek krokodyle. Podczas każdego spotkania na uczestników czeka drobny upominek w postaci m.in. ekobajki. 

Chęć udziału w warsztatach można zgłosić za pomocą adresu mailowego: sekretariat@zzo.pl lub pod numerem telefonu 61 8530 813. 

PD

sieci społecznościowe