Komunikaty

pagina

Info

Pominąłeś menu

menu

Wicemistrzynie Polski w urzędzie miasta

Marcin Gołek, zastępca prezydenta Miasta, spotkał się z zawodniczkami, sztabem szkoleniowym oraz zarządem Enea AZS Politechnika Poznań. Okazją był zakończony sezon ligowy, w którym drużyna sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Polski - najlepszy wynik poznańskiego zespołu koszykarskiego od 2004 roku.

Zdjęcie przedstawia grupowe spotkanie w reprezentacyjnej sali (prawdopodobnie w poznańskim Urzędzie Miasta). W centrum kadru znajduje się żeńska drużyna koszykarska (Enea AZS Politechnika Poznań) wraz ze sztabem szkoleniowym oraz oficjelami. Zawodniczki mają na sobie granatowe koszulki polo z logo klubu i Miasta Poznania. Jedna z osób w centrum trzyma okazały puchar. - grafika artykułu
Marcin Gołek, zastępca prezydenta Miasta, spotkał się z zawodniczkami, sztabem szkoleniowym oraz zarządem Enea AZS Politechnika Poznań

- Gratuluję zawodniczkom, sztabowi oraz władzom klubu znakomitego sezonu. Ten wynik pokazuje, że w Poznaniu można budować drużyny rywalizujące na najwyższym poziomie - mówił Marcin Gołek, zastępca prezydenta. - Srebrny medal jest dowodem, że konsekwentna praca przynosi efekty. Wasze osiągnięcie już teraz zapisało się w historii poznańskiego sportu. Miasto Poznań jest z Was dumne i wdzięczne za to, czego dokonałyście.

Zespół zakończył rundę zasadniczą na czwartym miejscu, a w fazie play-off potwierdził wysoką formę. W ćwierćfinale wyeliminował MB Zagłębie Sosnowiec, wygrywając rywalizację 3:1, natomiast w półfinale pokonał KSSSE Enea AJP Gorzów Wielkopolski 3:2. Ostatecznie drużyna dotarła do finału rozgrywek, zdobywając srebrny medal, co stanowi najlepszy wynik poznańskiej koszykówki od ponad dwóch dekad. Mistrzyniami kraju zostały zawodniczki AZS UMCS Lublin.

Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny w sezonie była kapitan Jovana Popović, która zdobywała średnio ponad 15 punktów na mecz. Związana jest ona z klubem od sezonu 2020/2021 i stanowi jeden z kluczowych filarów zespołu. W składzie znajdują się również młode koszykarki, które wcześniej odnosiły sukcesy w drużynach młodzieżowych.

System szkolenia i sukcesy młodzieży

Klub prowadzi rozbudowany system szkoleniowy obejmujący osiem kategorii wiekowych - od skrzatów do juniorek starszych. Efektem tej pracy są sukcesy młodzieżowe, w tym mistrzostwo Polski w kategorii U19 dla drużyny Enea AZS Szkoła Gortata Poznań. Najbardziej wartościową zawodniczką turnieju została Iga Woźna, a w najlepszej piątce znalazła się także Wiktoria Haegenbarth. Obie należą do grona młodych talentów obecnych w kadrze Akademiczek. 

Zespół korzysta z hali Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo. Spotkania ligowe cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Klub współpracuje również ze Szkołą Gortata, wspierając rozwój sportowy młodzieży na etapie edukacji średniej.

Miasto Poznań regularnie wspiera poznańskie kluby sportowe, w tym AZS Politechnika Poznań, dotacjami z budżetu miasta - zarówno na szkolenie młodzieży, jak i na udział w rozgrywkach ligowych czy inwestycje w infrastrukturę.

Dowiedz się więcej na temat

Do góry