Wsparcie dla pogorzelców z os. Kopernika

12 lutego w jednym z budynków na osiedlu im. Mikołaja Kopernika wybuchł pożar, w wyniku którego uszkodzeniu uległo 5 mieszkań. W pomoc poszkodowanym zaangażowała się Grupa Amica, która przekaże pogorzelcom sprzęt AGD. Wsparcie dla lokatorów koordynuje miejski radny Tomasz Stachowiak.

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, Marcin Bilik, I wiceprezes Grupy Amica, Tomasz Stachowiak, radny Miasta Poznania. - grafika artykułu
Wsparcie dla pogorzelców z os. Kopernika.

Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło w wieżowcu przy ul. Keplera 8. Ponad 20 osób nie może do tej pory wrócić do swoich całkowicie zniszczonych lub uszkodzonych mieszkań.

- Słowa uznania należą się radnemu Tomaszowi Stachowiakowi, który razem z radnym Krzysztofem Rosenkiewiczem, zaangażował się w pomoc mieszkańcom z os. Kopernika. Serdeczne dziękuję także firmie Amica, na którą zawsze możemy liczyć w trudnych sytuacjach. Mam nadzieję, że lokatorzy szybko będą mogli wrócić do swoich mieszkań i normalności - powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. 

W ramach wsparcia Grupa Amica podaruje lokatorom 4 lodówki, 2 piekarniki, 2 płyty grzejne, zmywarkę i mikrofalę. 

- Amica to firma z wielkopolską duszą i sercem, dlatego też pomagamy głównie w tym regionie. Poprzez naszą fundację "Amicis" wspieramy szkoły, szpitale czy ubogie rodziny,  ale za każdym razem, kiedy pojawia się taka potrzeba, jesteśmy gotowi świadczyć wszelką pomoc. To dla nas zaszczyt, że możemy w tym uczestniczyć - mówił Marcin Bilik, I wiceprezes Grupy Amica.

Akcję pomocową koordynuje Tomasz Stachowiak, radny Miasta Poznania.

- Pomoc od Amiki przyszła natychmiast. Bardzo dziękuję w imieniu poszkodowanych. Wierzę, że mieszkańcy będą mogli już niedługo z powrotem zamieszkać w swoich domach - podkreślił radny Stachowiak.

Jak pomóc pogorzelcom? 

Wesprzeć poszkodowanych może każdy. Na Facebooku działa grupa "Licytacje dla ofiar pożaru na osiedlu Kopernika". Wśród przedmiotów będzie można znaleźć m.in. zabytkowe 100-letnie narty z kijami oraz koszulkę Poznańskiego Stowarzyszenia Żużla przekazane przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Z kolei amatorzy przechadzek po Poznaniu mogą licytować spacer po Starym Mieście z zastępcą prezydenta Mariuszem Wiśniewskim, który wcieli się w rolę przewodnika. 

Ponadto na portalu crowdfundingowym uruchomiono zbiórkę pieniędzy na remonty mieszkań.

JZ

sieci społecznościowe