Wybór szkoły dla dzieci

Koniec roku to dobry moment, aby pomyśleć o przyszłości. Na pytanie "Jak rozmawiać z dzieckiem o wyborze szkoły i zawodu" będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania organizowanego przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. 

Plakat z informacjami o wydarzeniu oraz wizerunkiem prelegentów - grafika artykułu
Koniec roku to dobry moment, aby pomyśleć o przyszłości dzieci

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godzinie 20:00, w formule online. Transmisja będzie dostępna na stronie: https://fb.me/e/2sDsvn3ue.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do rodziców dzieci, które kończą właśnie szkołę podstawową lub ponadpodstawową. Eksperci doradzą, jak przygotować się do rozmowy z dzieckiem o przyszłości, szkole, do której chcą uczęszczać, czy jaką uczelnię lub zawód chcą wybrać. 

Dzieci niechętnie rozmawiają na ten temat. A nawet jeśli chcą, to czasem nie potrafią.  Zazwyczaj w odpowiedzi na rodzicielskie pytania pełne troski usłyszeć można: "nie wiem" lub "daj mi spokój". Po kilku nieudanych próbach poznania planów dziecka, rodzice dają za wygraną i uznają, że "jakoś to będzie". Ale czy na pewno lepiej się poddać i nie zadawać dziecku pytań dotyczących jego przyszłości? Czy nastolatki naprawdę nie chcą się dzielić swoimi planami? Czego potrzebują od dorosłych w tym trudnym czasie wyboru i jak można ich wspierać?

Te wszystkie kwestie będą poruszone na najbliższym spotkaniu w ramach cyklu Trzy Kwadranse z Doradcami. W trakcie transmisji będzie można także zadać swoje pytania związane z tematem. 

Gościem specjalnym będzie Hanna Kroczak, przedstawicielka Obserwatorium Gospodarki i Rynku Pracy Aglomeracji Poznańskiej. Prelegentka opowie m.in. o zaskakujących wynikach badania "Plany edukacyjno-zawodowe uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych aglomeracji poznańskiej".

PD

sieci społecznościowe