Wybory 2019 - gdzie głosować?

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Tego dnia w Poznaniu działać będzie 227 lokali wyborczych. Osoby, które nie są pewne do jakiej komisji się zgłosić, mogą to sprawdzić na kilka sposobów.

13 października w Poznaniu glos będzie można oddać w 227 lokalach wyborczych.
13 października w Poznaniu glos będzie można oddać w 227 lokalach wyborczych.

Cyfrowy plan miasta

Korzystając z cyfrowego planu miasta, odnajdujemy swój adres. Nazwę ulicy i numer domu wpisujemy w pole "szukaj" w prawym górnym rogu ekranu. Po kliknięciu lupy, na planie pojawi się wizytówka punktu adresowego. Wśród informacji znajduje się m.in. odnośnik z numerem okręgu wyborczego i lokalizacją komisji właściwej dla danego adresu. Następnie wystarczy kliknąć przycisk "lokal wyborczy". Na mapie pokaże się adres siedziby komisji wyborczej oraz informacja, czy jest ona dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Adresy lokali wyborczych na cyfrowym planie miasta można również sprawdzić w inny sposób. Należy kliknąć przycisk "mapy" w górnym pasku menu i wybrać mapę tematyczną "wybory parlamentarne 2019". Na ekranie pojawią się adresy wszystkich lokali wyborczych na terenie Poznania.

FILM

SMS

Kolejnym sposobem uzyskania informacji o miejscu głosowania jest wysłanie SMS-a ze swoim numerem PESEL pod numer 4320 (opłata za połączenie naliczana jest według cennika operatora nadawcy).

Poznań Kontakt

Można także skontaktować się z pracownikami miejskiej infolinii Poznań Kontakt pod numerem 61 646 33 44. Konsultanci udzielą informacji o adresach lokali wyborczych i ich dostosowaniu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Więcej praktycznych informacji o jesiennych wyborach można znaleźć  na stronie http://www.poznan.pl/mim/parlament2019/.

JZ