Wywozik GOAP - aplikacja, która ułatwi życie mieszkańcom

Nowa aplikacja ZM GOAP przypomni nam, kiedy jest odbiór odpadów. To nie wszystko. Za pomocą telefonu będziemy mogli też złożyć skargę oraz dowiedzieć się do jakiego pojemnika wrzucić określone śmieci.

Wywozik GOAP - to aplikacja, która ułatwi życie mieszkańcom - grafika artykułu
Wywozik GOAP - to aplikacja, która ułatwi życie mieszkańcom

- Mamy XXI wiek. Organizując odbiór odpadów, staramy się wprowadzać mechanizmy i narzędzie ułatwiające życie. Stąd pomysł na wdrożenia bezpłatnej aplikacji, która w prosty sposób pozwoli nam na komunikację z mieszkańcami - tłumaczy Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Dla wielu mieszkańców problemem jest harmonogram odbioru odpadów. Teraz nie będą już musieli drukować wersji papierowych. Za pomocą telefonu otrzymają przypomnienie. Będą też na bieżąco informowani o wszelkich zmianach, np. następujących w wyniku awarii.

- Aplikacja samodzielnie podpowiada, kiedy jest wywóz odpadów. To pozwala uniknąć wielu nieporozumień. Często otrzymujemy reklamacje, w których mieszkańcy skarżą się, że wystawili worek o godzinie 8, ale nikt go nie odebrał. Tymczasem odbiór był o godz. 6.30 - wyjaśnia Andrzej Springer.

Aplikacja pozwala też na złożenie reklamacji (np. w sprawie niezrealizowanego odbioru). Wystarczy zrobić zdjęcie i wysłać je za pomocą formularza do ZM GOAP - bez konieczności zasiadania przed komputerem. Skargę rozpatrzą pracownicy związku.

Osoby, które ściągną na swój telefon aplikację, otrzymają też "ściągę". Jeśli nie będą wiedzieli do jakiego pojemnika lub worka wyrzucić określone odpady, mogą zawsze zajrzeć do słownika. W aplikacji znajduje się też wykaz punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

- Oszczędzamy czas, pieniądze, a przede wszystkim nerwy mieszkańców aglomeracji poznańskiej - zauważa Tomasz Lewandowski. - Aplikacja może także służyć bezpośredniemu  komunikowaniu się - nie tylko poprzez przypominanie o odbiorze. W sytuacji, gdy nastąpią zmiany przepisów także w prosty sposób możemy informować o tym naszych mieszkańców.

Aplikacja jest dedykowana mieszkańcom aglomeracji poznańskiej, obejmuje swoim działaniem cały obszar ZM GOAP.

- To duże przedsięwzięcie technologiczne - przyznaje Andrzej Springer, dyrektor Biura ZM GOAP. - Wybraliśmy ofertę, która naszym zdaniem najpełniej odpowiada na oczekiwania mieszkańców aglomeracji poznańskiej.

Aplikacja Wywozik GOAP działa w systemach IOS i Android i dostępna jest w sklepach tych systemów. Można zainstalować za pomocą:

Andorid: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.goste.app.goap

IOS: https://itunes.apple.com/app/id1431442665

AJ